BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Atomstop - Honnan szerez Dániányi energiát Németország?

Németországban az atomstop miatt jelentős gázerőmű bővítési programot kell végrehajtani a következő tíz évben ahhoz, hogy biztosított legyen az ország áramellátása - derül ki abból a tanulmányból, ami az alternatív energiaszolgáltatók szövetségének megbízásból készült.

A felmérés szerint 2022-ig 10 gigawattnyi új erőművi kapacitásra lenne szükség, ez nagyjából Dánia teljes áramtermelő kapacitásának felel meg.

A Bundestag június közepén döntött arról, hogy Németország legkésőbb 2022-ig fokozatosan bezárja atomerőműveit. A határozat kimondja, hogy a 17 német nukleáris erőművet legkésőbb 2022-ig leállítják. Ténylegesen azonban már csak kilenc erőmű bezárása van hátra, a kormány ugyanis a nyolc legrégebbi erőművet a Fukusimában történtek nyomán azonnali hatállyal bezárta, és azokat nem is indítják újra.

A Gesellschaft für Wirtschaftliche Strukturforschung tanulmánya szerint a gyorsított atomstop a villanyáram növekedéséhez, az áramtermelés külföldre történő kihelyezéséhez vezet majd. Növekszik majd a fosszilis energiahordozók importja is. Becslések szerint a fogyasztóknak legalább 32 milliárd eurójába kerül majd a váltás.

A jövőben a német energiatermelés összetételében a nukleáris energiából történő kiszállás után a gázerőművek fontos szerepet játszanak majd. A Gazprom már megnevezte az E.On-t és az RWE-t a potenciális partnerek között és utóbbi közölte: nyitott az együttműködésre. A gázerőművek előnye, hogy segítségükkel gyorsan kompenzálhatóak a megújuló forrásoknak az időjárásból eredő esetleges kiesései és emellett széndioxid kibocsátásuk is alacsonyabb, mint a széntüzelésűeké. A Gazprom már közölte: kész arra, hogy megvizsgálja a legnagyobb német energiaszolgáltató, vagy annak gáz-leányvállalatának, a Ruhrgasnak a stratégiai részesedés megszerzésére vonatkozó aján

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.