A lap magas rangú, meg nem nevezett európai bizottsági forrásaira hivatkozva számolt be a hírről, továbbá arról, hogy a fentiekről hamarosan a magyar kormány is megkapja az értesítést. A Népszava feltételezi továbbá, hogy e tájékoztatásra Lázás János miniszter február 22-i, brüsszeli látogatása során kerül majd sor.
A lap szerint hamarosan megérkezik Budapestre az a levél is, amelyben Brüsszel kifogásokat emel a magyarországi atomtörvény legutóbbi módosításával kapcsolatban. A módosítás szerint a jogszabály felülírhatja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) döntéseit, írja a lap brüsszeli tudósítója. Mindazonáltal az OAH főigazgatója, Fichtinger Gyula a közelmúltban újságírók előtt felsorolta azokat a jogszabályokat, amely szerint az előbbi aggály félreértésen alapul.
A valós helyzet az, hogy az OAH döntéseit semmi és senki nem írhatja felül. Lényegében annyi történt, hogy míg az atomtörvény hatálya eddig értelemszerűen a meglévő, működő létesítményekre vonatkozott, a Paks II. beruházás miatt kiterjedt a még tervezés, létesítés alatt lévőkre is.
Az utóbbi, készülő levélről a A Bruxinfo is beszámol. Azt írja, hogy az úgynevezett adminisztratív levél csak a pénteki máltai informális EU-csúcs után érkezik, és nem minősül hivatalos felszólításnak, tehát kötelezettségszegési eljárás elindítását sem jelenti.
Bár a bizottság – az előbb idézett aggály kapcsán - eredetileg a hazai nukleáris hatóság függetlensége csorbításának gyanújával vizsgálta a jogszabályt, egy nevének mellőzését kérő forrás szerint a levél csak azt fogja nehezményezni, hogy elmaradt a törvénymódosítás hivatalos bejelentése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.