Idén az első nyolc hónapban 1111 személygépkocsit loptak el Magyarországon – tájékoztatta a Világgazdaságot az ORFK Kommunikációs Szolgálata –, ez havonta átlag 139 autót jelent. A tendencia csökkenő, tavaly ugyanis egész évben 2414 személygépkocsit tulajdonítottak el a tolvajok, vagyis havonta több mint kétszázat, míg 2014-ben 316 volt a havi átlag, 2013-ban pedig 390 fölött volt (három éve még csaknem 4700 kocsi került illetéktelen kezekbe).
Az elmúlt években ráadásul meredeken emelkedett a felderített lopások aránya, bár így is elég alacsony: idén az első nyolc hónapban 17,13 százalék volt, míg 2013-ban 6,6 százalék. (Az adatok az egységes nyomozó hatósági és ügyészségi bűnügyi statisztika rendszeréből származnak, amely követő statisztika, vagyis a már lezárt eljárások számáról tájékoztat. Az adatbázis nem az elkövetési idő, hanem a statisztikai rögzítés időpontja szerint tartalmazza a bűncselekményeket.)
A tolvajok nem a járművek ára alapján „választanak”, minden árkategória érintett lehet, de általánosságban elmondható, hogy az olcsóbb és a közepes kategóriájú autókat – amelyekből több fut – szinte kivétel nélkül az alkatrészeik miatt lopják el, mert azokra nagy a kereslet. Az alkatrészeket leginkább internetes csomagküldő szolgáltatásokon keresztül értékesítik. Arra is van példa, hogy a nagy értékű autókat is szétszedik, jóllehet azokat inkább egyben próbálják eladni, jellemzően külföldre (Nyugat-Európába és a környező országokba). Arra is volt már példa, hogy Magyarországról lopott autót – hamis papírokkal ellátva – külföldről hozottként próbáltak eladni az országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.