BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Apple vezér lefitymálta a Google-t és harcba kezd

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Steve Jobs az Apple saját reklámozási hálózatának bejelentésekor leszögezte, hogy nem a Google keresési módszere jelenti a jövőt.

A Financial Times megfogalmazása szerint az Apple hadat üzent a Google-nak a reklámozás terén azzal, hogy bejelentette az iAd hálózat kiépítését az iPhone-okon. Az Apple a stratégiájával a Google fő bevételi forrását célozza meg a dinamikusan fejlődő mobilszektorban.

Az iAd hálózat később az iPodra és az iPadre is kiterjed. A mobilszektorban az Apple dominanciáját jelzi, hogy februárban az iPhone és iPod adta az AdMob által reklámmal kiszolgált platformok 40 százalékát. Steve Jobs, az Apple vezére az iAd bejelentésekor úgy fogalmazott: a jövő nem a Google jelentette általános keresésé, mivel a felhasználók mostanra főként alkalmazásokon belül mozognak és nem külön keresőmotorral dolgoznak.

A lépés érdekessége, hogy a fent említett AdMob megvásárlását novemberben jelentette be a Google. A keresőóriás egyre nagyobb figyelmet fordít a mobilreklámozási szektorra, de az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság sajtójelentések szerint trösztellenes vizsgálatot indít a felvásárlás kapcsán.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.