A Firesheep a nem biztonságos weboldalakat használja fel, ezeken keresztül jut hozzá a közösségi portál felhasználóinak adataihoz. Ha valaki telepíti a kiegészítőt a Firefox böngészőre, csak meg kell várnia, amíg a kiválasztott internetezők meglátogatják valamelyik, a program által ismert, biztonsági rést jelentő weblapot. Ezek közé tartozik többek között a Twitter, a Flickr, a Yahoo és az Amazon Ezután már csak rá kell kattintani az adott felhasználó nevére és máris beléptünk a Facebookra az áldozat nevében.
A Net-Security szakportál szerint a most bemutatott kiterjesztés nagy figyelmet keltett IT-biztonsági körökben, hiszen felhívta a figyelmet arra, hogy a Facebook folyamatos biztonsági fejlesztései ellenére az internetezők továbbra is ki vannak téve a személyiség tolvajoknak. Erre akarta felhívni a figyelmet a fejlesztő, Eric Butler is, aki szerint a weboldalak készítői egy ideje figyelmen kívül hagyják a felelősséget, amellyel a látogatóik adatainak biztonságáért tartozna. Butler ezért a portálok teljeskörű biztosítását tartja szükségesnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.