Azok közül a szülők közül, akik megengedték, hogy gyerekeik hitelkártyájukat, illetve bankkártyájukat használják online vásárlásra, 23 százalék ismerte el, hogy gyermeke túlköltekezett. Továbbá a szülők 30 százaléka bevallotta, hogy gyermekük az ő hozzájárulásuk nélkül használta hitelkártyájukat. Azoknak a szülőknek, akik megengedték, hogy gyerekeik az ő online fiókjukon keresztül vásároljanak az interneten, több mint fele (53 százalék) szembesült azzal, hogy gyermekük az engedélyük nélkül tevékenykedett.
A közösségi oldalak rosszindulatú használatának egyik legsokkolóbb példája a "cyberbaiting" jelenség, amikor is a tanulók addig ingerlik vagy zaklatják a tanárokat, amíg azok meg nem törnek, majd az esetet videóra veszik a saját mobileszközeiken, hogy aztán feltölthessék az anyagot az internetre, kínos helyzetbe hozva ezzel a tanárt és az iskolát. Ötből egy tanár már személyesen tapasztalta, vagy ismer olyan tanárt, aki átélte ezt a jelenséget.
Ez nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a tanárok 67 százaléka vallotta, hogy a tanulóikkal való barátkozás a közösségi oldalakon kockázatnak teszi ki őket. Mégis, 34 százalék hozzáadja a baráti listájához a diákokat. A válaszadó tanárok csupán 51 százaléka mondta el, hogy iskolájának magatartási kódexe van arra vonatkozóan, hogy a tanárok és diákok hogyan kommunikálhatnak egymással a közösségi oldalakon. A tanárok 80 százaléka szerint több online biztonságra vonatkozó oktatásra lenne szükség az iskolákban, ezt pedig a szülők 70 százaléka is támogatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.