A Cisco éves jelentésében arra hívja fel a figyelmet, hogy a cyberbűnözők egyre kifinomultabb eszközökkel támadják a felhasználókat világszerte. Patrick Peteson, a cég kutatója a PCWorldnek elmondta: a jelszó tolvaj trójai programok és a közösségi portálokat feltörő malware-ek egyre inkább előtérbe kerülnek.
A Cisco becslése szerint például a Koobface nevű féreg eddig mintegy 3 millió számítógépet fertőzött meg. A kártevő a Facebookon és a Twitteren terjedve egy meghamisított YouTube videóhoz vezeti az áldozatokat, akik aztán letöltik a rosszindulatú szoftvert.
Még hatékonyabb a 4 millió felhasználót elérő Zeus nevű jelszó tolvaj. Ezt a trójai programot főként banki adatok megszerzéséhez használják Kelet-Európában. Az FBI múlt hónapban közzétette jelentése szerint csak az Egyesült Államokban 100 millió dolláros kárt okoztak a Zeusszal végrehajtott akciók.
Peterson hozzátette, hogy a hagyományos támadási formák, például az azonnali üzenetekkel fertőző (IM) programok és adathalászok visszaszorulóban vannak. A kéretlen levelek azonban továbbra is terjednek. A Cisco becslése szerint jövőre 30-40 százalékkal emelkedik a spamek száma, annak ellenére, hogy az e téren is világelső Egyesült Államokban 20 százalékkal sikerült csökkenteni idén a kéretlen levelek mennyiségét.
Az elmúlt két évben átlagosan minden ötödik online vásárló esett áldozatául netes bűnözőknek. Az internetes bűnözés tehát létezik és nem csak a számítógépünket teheti tönkre, hanem pénzt csalhatnak ki tőlünk, vagy akár a személyazonosságunkkal is visszaélhetnek. A MarkMonitor és a Symantec közös felmérése szerint a webshopok 24 százaléka nagy valószínűséggel hamisított vagy lopott árut is kínál
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.