Egymásnak esett a két nagy távközlési cég: előbb a Vodafone helyezte kilátásba, hogy beperli a Magyar Telekomot, amely most szintén ezt kezdeményezi. Az éles konfliktust pedig a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) közbeszerzési pályázata váltotta ki. Ezt a Telekom nyerte, a Vodafone-t pedig a túlzottan alacsony ár miatt kizárta a pályázatból.
Ám a Vodafone ezt nem hagyta szó nélkül, a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz (KDB) fordult, amely elutasította a beadványát. Ezután a távközlési társaság a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz fordult, amelytől azt is kérte, hogy ideiglenes intézkedésként tiltsa meg a Telekom és a KEF közötti szerződés megkötését az eljárás lezárásáig. A bíróság csütörtökön meghozta ezt a döntést, csakhogy addigra a két érintett megkötötte a szerződést.
Ezért a Vodafone Magyarország a Magyar Telekom és a KEF ellen is peres eljárást indít a Budai Központi Kerületi Bíróságon, mivel álláspontja szerint jogellenesen került sor a Telekom és a KEF közötti szerződéskötésre – mondta Király István vezérigazgató-helyettes. A Vodafone szerint a székesfehérvári bíróság döntése alapján a Telekom nem köthet további szerződéseket az állami vállalatokkal, és ha mégis kötne ilyet, akkor az érvénytelen lenne, hiszen a hatályos szerződések szerint jelenleg a Vodafone az állami intézmények szolgáltatója – hangsúlyozta Király István. (Korábban ugyanis a Vodafone nyerte meg három évre a pályázatot, amit ezúttal a Telekom).
A Telekom nem hagyta szó nélkül a Vodafone bejelentését, szerintük a KEF és a Magyar Telekom között jogszerű és eredményes közbeszerzési eljárás eredményeként jött létre a megállapodás. A február 6-án aláírt szerződést a felek valamennyi irányadó jogszabály betűjét és szellemét maradéktalanul betartva kötötték meg. A szerződés jogszerű és érvényes – emelte ki a Telekom.
A Vodafone által hivatkozott, a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság február 9-i – vagyis a jogszerű szerződéskötést követő – döntése nem jár azzal a hatással, hogy az érvényesen létrejött szerződést utólag érvénytelenné tenné – emelte ki a Telekom, amely szerint valótlan a Vodafone azon állítása is, hogy a Telekom nem köthet további szerződéseket az állami vállalatokkal.
Ezzel szemben az igazság az, hogy a teljes érintetti kör jogszerűen és érvényesen köthet szerződést a KEF eljárásában nyertes ajánlattevővel, a Magyar Telekommal. A Vodafone valótlan tényállításai miatt a Telekom pert fog indítani a Vodafone ellen – jelentette be a Telekom, amely kiemelte, a Vodafone sajtókommunikációja és az érintett ügyfeleknek küldött tájékoztatása több valótlan állítást tartalmaz, amelyek alkalmasak lehetnek arra, hogy megtévesszék az ügyfeleket, ezért felszólította a Vodafone-t a szerinte jogsértő gyakorlat azonnali megszüntetésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.