BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Alig laknak a magyarok bérlakásokban

Kismértékben egyre nő a bérlakásban élők száma Magyarországon, de más kelet-közép-európai országokhoz hasonlóan nálunk is a lakosság döntő többsége saját tulajdonú otthonában él - írja a Magyar Idők.

A magyarok 86,3 százaléka lakik a saját tulajdonú lakásában, 13,7 százaléka pedig bérlakásban – számolt be a Magyar Idők az ­Eurostat lakásstatisztikai jelentésére hivatkozva, amely a 2015-ös adatokat dolgozta föl.

[caption id="" align="alignleft" width="600"]A magyarok 86,3 százaléka lakik a saját tulajdonú lakásában, 13,7 százaléka pedig bérlakásban - fotó: AFP A magyarok 86,3 százaléka lakik a saját tulajdonú lakásában, 13,7 százaléka pedig bérlakásban - fotó: AFP[/caption]

Az elemzés szerint nő a bérlők aránya hazánkban, hiszen egy évvel korábban még alig 11 százaléknyian laktak bérleményben. Európai összevetésben Magyarország az élbolyban van a saját lakástulajdont illetően, hazánkat e szempontból csak Románia, Horvátország, Litvánia és Szlovákia előzi meg. A kelet-közép-európai régió országaiban jellemzően sokkal kisebb a bérlakásban élők aránya, mint a nyugati tagállamokban.
Noha a bérlők aránya sehol nem haladja meg a saját lakásukban élőkét, Németországban viszont 48 százaléknyian bérlakásban élnek.

A Központi Statisztikai Hivatal "Miből élünk?" címmel megjelentetett kiadványa szerint a bérelt lakásban élők aránya Budapesten és a megyeszékhelyeken meghaladja a 15 százalékot, más városokban viszont csak 9, a köz­ségekben pedig alig 4 százaléknyian vannak. A 2014 végi állapotokat tükröző felmérés hasonló számokat mutatott: a magyar háztartásokban lakók mintegy 87 százalékának van ingatlantulajdona, és szinte ugyanilyen arányban élnek honfitársaink a saját tulajdonukat képező házban vagy lakásban. Ugyanakkor majdnem minden negyedik háztartásban élőnek van legalább még egy ingatlana.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.