A feljelentést a cég "ismeretlen személyek ellen" tette többek között ipari kémkedés, korrupció, és lopás gyanújával. Most a francia hatóságokon a sor, hogy eldöntsék: elindul-e a büntetőeljárás az ügyben - jelenti a BBC.
A feljelentésre egy héttel azután került sor, hogy a Renault az ipari kémkedési ügy miatt felfüggesztette állásából a cég három menedzserét, akik tagadták, hogy szabálytalanságot követtek volna el. A Renault beadványa nem nevezett meg egyetlen konkrét személyt, vállalatot vagy országot sem, ugyanakkor a francia sajtó korábban beszámolt arról, hogy vélhetően Kína áll a kémkedés mögött.
Peking ugyan tagadta, hogy része lenne az elektromos autó projekttel kapcsolatos adatok eltulajdonításában, de a lapjelentések szerint a többek között lichtensteini bankszámlákra érkező pénzek Kínából származnak.
Mint arról korábban beszámoltunk, a francia ipari miniszter úgy fogalmazott: gazdasági háborúvá vált a Renault kém ügye. A Renault vezetősége szerint azonban a helyzet nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik. Pelata megfogalmazása szerint egyetlen „aranyrög” sem került idegen kezekbe, vagyis a kémek nem szerezték meg a Renault által féltve őrzött kétszáz szabadalom egyikét sem. Pelata szerint akár az összeszerelésről, akár az elektródák felépítéséről, akár az akkumulátorokról szólnak a kiszivárogtatott dokumentumok, nem érzik fenyegetve saját fejlődésüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.