A szakértők hetek óta hangsúlyozzák, hogy Aki Toyodának személyesen kellene válaszolnia a visszahívást érintő felvetésekre, a Toyota elnöke azonban eddig konzekvensen állította, hogy nem utazik az Egyesül Államokba. Szavai szerint az autógyár amerikai vezetői a legilletékesebbek a kérdések megválaszolására.
Tegnap kongresszusi bizottság vezetője hivatalosan is a meghallgatásokra hívta Toyodát és az elnök ezúttal igent mondott. Edolphus Towns, a panel demokrata vezetője nyílt levelében leszögezi, hogy tisztázni szeretné a visszahívás körülményeit. A fogyasztók számára ugyanis nem világos, biztonságosan vezethetik-e autójukat – idézi a közleményt a BBC.
A Toyota 8,5 millió autót hív vissza a gázpedállal kapcsolatos gondok miatt, ezek közül 6 millió fut az Egyesült Államokban.
Yoshinobu Yamamoto, az Aoyama Egyetem professzora korábban úgy nyilatkozott: a cég legmagasabb tekintélyének jelenlétére van szükség, hogy személyesen mondja el, mit tesz a vállalat a problémák elhárítása érdekében.
A professzor szerint egyelőre csak a Toyota ügyéről van szó, ugyanakkor ha rosszul kezelik a helyzetet, a feszültség más területekre is átterjedhet. Ha a meghallgatások nem a tervek szerint alakulnak, az Egyesült Államok és Japán viszonya is megromolhat, hiszen a két ország már jelenleg is vitában áll egy okinawai amerikai hadi bázis áttelepítésének terve miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.