A német Daimler AG, BMW AG és Volkswagen AG alkalmazottainak többsége családjaikkal együtt hazautazott Németországba, a BMW pedig tokiói székhelye funkcióinak nagy részét áthelyezte Kobe-i továbbképző központjába.
"Az európaiak nem szoktak hozzá a földrengésekhez és tartanak az atomerőművektől" - mondta a Volkswagen egy vezető munkatársa.
A svéd H&M Hennes & Mauritz AB ruházati lánc kilenc áruházat zárt be Japán Kantó (észak-keleti) régiójában és Oszakába helyezte át tevékenységét. A vállalat 800 alkalmazottjának és családjaiknak biztosít szállást átmenetileg a Kanszai (dél-nyugati) régióban.
A Philip Morris Japan KK, a második legnagyobb dohányipari vállalat Japánban szintén bezárta tokiói székhelyét és tevékenységének egy részét áthelyezte Oszakába.
A Reuters információi szerint a japán kormány leállította az atomkatasztrófa által sújtott Fukusima-tartományban az összes élelmiszer-termék értékesítését. A friss jelentések szerint radioktív jódot találtak Tokió vízvezetékrendszerében.
Fukusimában jelenleg 20 kilométeres evakuációs zónát tartanak fent, ugyanakkor egy a reaktortól 30 kilométerre található farmon a helyben termelt tejben és spenótban mért radioaktivitás magasabb a megengedettnél, de a hivatalos tájékoztatás szerint továbbra sem jelent egészségügyi kockázatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.