Pénteken újraindulhat a termelés a MAL Zrt.-nél. A hármas gátrendszer elkészült, mely Devecsert és Kolontárt védi egy újabb katasztrófától - írja az InfoRádió.
Kirúgással fenyegették a szivárgásról beszélő Mal-dolgozókat
Kiderült, nem kell kicserélni a talajt a vörösiszappal érintett területeken. A Magyar Tudományos Akadémia vizsgálata szerint a mikroelemek koncentrációja magasabb ugyan, de nem éri el a határértéket. A mezőgazdasági földeken és kiskertekben csak egy-két év múlva lehet ismét ültetni - hívta fel a figyelmet az MTA Talajtani és Agrokémiai Kutatóintézetének igazgatója.
Az ajkai katasztrófáról minden egy helyen itt olvasható!
Nehézfémek jelenlétét mutatták ki a talaj felső tíz centiméteres rétegében, ami valószínűsíthetően a vörösiszapból ered, de a mikroelemek koncentrációjának nem haladja meg a határértéket, ezért talajcserére nincs szükség - közölte Anton Attila.
A szakértő kiemelte: a mezőgazdasági termőterületekről, ahol lehet, el kell távolítani a vörösiszapot, utána pedig kezelésekkel kell segíteni a talaj regenerálódását. Egy-két év szükséges ahhoz, hogy helyreáll a talaj összes funkciója - tette hozzá.
MAL-elnök: Nem tudhattuk, hogy Gyurcsány miniszterelnök lesz
Nem megállapított, hogy ki okozta a katasztrófát: A dolgozók betartották a műszaki előírásokat, a cég nem felelős a vörösiszap-katasztrófáért – mondta a Figyelőnek adott interjúban Tolnay Lajos, a MAL Zrt. elnöke. Nagyon sajnálja a történteket, és mélyen együtt érez a katasztrófa áldozatainak hozzátartozóival.
Szerda délelőtt kilencre nőtt a vörösiszap katasztrófa áldozatainak száma. A kormány délelőtt a helyszínre érkezett majd a veszprémi Megyeházán kihelyezett kormányülést tartanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.