A befektetők által kiválasztott két magyar cég közül a Maróy Ákos vezette Aero Glass az Epson okosszemüvegére készít egy olyan rendszert, amely repülőpilótákat segít a navigációban a terepviszonyok grafikus ábrázolásával (például piros jelzést vetít az akadályokra), illetve az irányítótoronytól érkező adatok kivetítésével. Ellentétben a Google szemüvegével az Epson rendszere virtuálisan a lencse egészére vetít, így kiterjesztett valóságként láthatja a pilóta a kivetített információkat.
Az Optoforce szilikonos szenzora elsősorban a robotikában, illetve protézisek készítésénél nyújthat segítséget – tudtuk meg Tar Ákostól, a cég fejlesztési vezetőjétől. A félgömb alakú érzékelő előnye az, hogy a hozzá érintkező erőhöz rugalmasan tud igazodni, így, az ujjbegyhez hasonlóan és a klasszikus robotkartól eltérően eltérő nagyságú erőt fejt ki. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen kifejlesztett eszközből jelenleg havonta száz darabot gyártanak különböző célokra.
A Pioneers seregszemlét negyedszer rendezik meg az osztrák fővárosban, a startupok 3500 fős közönség és 250 nemzetközi szinten is elismert befektető előtt mutatkoznak be. A találkozón a Nemzeti Innovációs Hivatal öt startupnak biztosít ingyenes standot, őket 88 jelentkező közül választották ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.