Egyre magasabbra csapnak a BKV-botrány hullámai, ugyanis a közlekedési cégnél történt szabálytalanságok kivizsgálására alakult fővárosi bizottság szerdai ülésén tizenegy személy, köztük Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester, Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) jelenlegi, Hagyó Miklós (MSZP) volt főpolgármester-helyettes meghallgatásáról is döntött. Korábban ugyanez a testület kérdezte volna Antal Attilát is, a BKV kedden hűtlen kezelés gyanúja miatt őrizetbe vett volt vezérigazgatóját is, aki azonban titoktartásra hivatkozva nem válaszolt a kérdésekre. A rendőrségnek már vallott, de panasszal élt.
Az biztos, hogy az ügyészégnek nehéz dolga lesz, ha teljesen ki akarja bogozni a korrupciós ügyek szálait. Ugyanis hetente érkeznek új feljelentések a vádhatósághoz. Jelenleg a BKV száztíz volt munkatársának végkielégítését, a kifizetések jogosságát, illetve 144 tanácsadói szerződés megkötésének a körülményeit vizsgálják a nyomozók.
„Sem Hagyó Miklós, sem Ikvai-Szabó Imre, sem pedig Horváth Csaba főpolgármester-helyettes nem tehetett olyat, amiről a főpolgármester ne tudott volna” – mondta Steiner Pál, a fővárosi MSZP frakcióvezetője. Ezzel Demszky Gábor kijelentéseire reagált, aki szerint a végkielégítési botrány kirobbanása után folyamatosan napirenden volt a kérdés: milyen felelősség terheli Hagyó Miklóst, aki a társasághoz vitte Antal Attilát.
Közben mintha mi sem történt volna a pártok a választási ígéretháborúban éppen a BKV-tarifákat vették elő. Az MSZP márciustól 50 százalékkal csökkentené a nyugdíjasoknak BKV jegyárait, ez cirka 500 millió forintba kerülne. A Fidesz pedig a bocsánatkérő gesztusként visszavonná a februártól esedékes tarifaemelést. Számításaik szerint az áremeléssel csak az utasszám csökkenését és a bliccelés növekedését lehet elérni, a BKV bevételeinek növekedését nem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.