A játékospiac globalizáltsága régi keletű. Még a korábbi zárt gazdasági rendszerekből is gyakoriak voltak a külföldre igazolások, napjaink sokat előforduló jelenségei pedig a sportolói honosítások. A hivatásos sportban is azonosíthatók a globális gazdaságot jellemző alapvető tendenciák. A külkereskedelem növekedésének lehetünk tanúi mind a játékospiacok, mind a közvetítési jogok piacán. Globálissá váltak a média- és a merchandise-fogyasztók, fontossá vált a globális szponzori piac.
Az új világgazdasági térképen tovább fokozódik a verseny a feltörekvő országok miatt is. A nemzetállamok szerepének az újraértelmezése is fontos jelenség. Mára egy nemzetállami szándékot hosszasan egyeztetni, engedélyeztetni kell az adott regionális központtal. Tanúi lehetünk a tényezőárak, bérek kiegyenlítődésének is.
Elmondható tehát, hogy a hivatásos labdarúgás médiaképességének, a médiának és versenyrendszereinek köszönhetően egyértelműen globális sportág. Játékospiaca egy olyan speciális munkaerőpiac, ahol a szerződés tárgya alapvetően egy speciális vagyoni értékű személyi jog: a játékjog használatának meghatározott időtartamra vonatkozó átruházása. Olyan személyhez kötődő vagyoni értékű jog, mely a sportoló sporttevékenységéhez fűződő fizikai és szellemi képességeinek összességét fejezi ki. Mint ilyen át nem ruházható, el nem adható, de a licencszerződéshez hasonlóan a labdarúgó-vállalat számára a játékjog használati joga átruházható. Ez csak a szerződés időtartamára történik, és ennek lejártát követően a használati jog ellenérték nélkül visszaszáll a sportolóra.
A labdarúgók két különböző jelenléti színtéren értelmezhetők attól függően, hogy a válogatottban vagy munkaszerződésben álló klubjuk színeiben szerepelnek-e. Mindezek mögött nagyon eltérő működési modelleket, valamint munkáltatói és mögöttes „szerződési” hátteret találunk, vagy éppenséggel ezek hiányát. Ezek a kérdések jelentik visszatérően a legfőbb érdekkülönbségeket a nemzeti, a kontinentális és a nemzetközi szövetség, valamint a klubok és azok érdekképviseletei közt.
Az értéknövelésben ugyanakkor ezek együtt értelmezhetők, ahogyan ez jól megfigyelhető a játékosok piaci értékének alakulásában, ahol egyaránt fontos a válogatottbeli és a klubszintű szereplés. A hivatásos labdarúgás működését is napjainkra meghatározó globális tevékenységi keret következtében a hivatásos csapatokat működtető futballtársaságok is versenyrendszerük, médiaközvetítések következtében nemzetközi működéssel jellemezhetők, azaz vezetőiknek több országban folytatott tevékenységet kell irányítaniuk, koordinálniuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.