A megállapítások a Kelly Global Workforce Index kutatás részei, amely mintegy 134 ezer dolgozó véleményét gyűjtötte össze világszerte, köztük több mint 5 ezer magyar munkavállalóét.
A felmérésben résztvevő dolgozók 43 százaléka dolgozik jelenleg olyan konstrukcióban, ahol jövedelmük egy része különféle teljesítménycélokhoz kötött. Az úgy nevezett. „X” generáció (a 30-47 éves korosztály) tagjai körében inkább jellemző a teljesítményalapú bérezés, mint az úgy nevezett. „baby boomer” generáció (a 48-65 éves korosztály) vagy az úgy nevezett. „Y” generáció (a 18-29 éves korosztály) körében.
A teljesítményhez kötött javadalmazásban nem részesülők több mint egyharmada (42 százalék) állítja azonban, hogy produktívabban dolgozna, ha keresete meghatározott teljesítménycélok elérésétől függene. A felmérés emellett arra is rávilágít, hogy a munkavállalók határozottan támogatnák, ha a munkaadók nagyobb szerepet vállalnának dolgozóik egészségének megőrzésében illetve javításában.
A munkavállalói juttatások témakörével foglalkozó felmérés további magyarországi eredményei:
Ma tette közzé munkaerőpiaci felmérését a Work Force Személyzeti Tanácsadó is. A cég tapasztalatai szerint a dolgozóknak tudniuk kell, hogy magasabb fizetésre számíthat az, aki nem követi a trendet és nem vált munkahelyet négy-öt évenként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.