Mint a kormányfő fogalmazott, ha Nicolas Sarkozy nem említi a kérdést, akkor ő maga hozakodik elő vele. A Suez vállalattal kapcsolatban Bajnai Gordon kiemelte, hogy a pécsi "folyamat jogilag aggályos. Az eljárás módja nem európai"- hangsúlyozta a magyar kormányfő - számol be az RTL Hírek.hu a Független Hírügynökség jelentése alapján.
A miniszterelnök kiemelte: nem magyar-francia kérdésről van szó a vízmű esetében, hanem arról, hogy egy vállalat milyen jogbiztonságot élvez, ha egy önkormányzattal áll kapcsolatban. Bajnai Gordon hozzátette: az eset "Magyarországnak veszélyes, és különösen Pécsnek az, hiszen ezek után ki akar majd oda munkahelyteremtő befektetést vinni?"
A pécsi víziközmű működtetését október 1-jétől a Tettye Forrásház Zrt. végzi, amelyet az önkormányzat hozott létre a szolgáltatás biztosítására. A döntés előzménye az volt, hogy a város nem tudott megegyezni a többségi tulajdonában lévő Pécsi Vízmű Zrt. kisebbségi tulajdonosával, a francia Suez vállalattal, az utóbbi részvényeinek kivásárlásáról. A Tettye Forrásház vezetői - arra hivatkozva, hogy a Pécsi Vízmű vezetősége önként nem adja át a cég irányítását, ami biztonsági kockázatot jelent - október 5-én hajnalban elfoglalta a vízmű székházát. Ezt a Pécsi Vízmű vezetői törvénytelennek minősítették, és büntetőfeljelentést tettek a székházfoglalás miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.