BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Még nyitott Sziget-kérdések

Budapest-karszalag: egy-két héten belül dőlhet el, milyen szolgáltatásokra lehet igénybe venni

A Fővárosi Közgyűlés múlt szerdán szavazta meg a Szigettel kötött megállapodást, amely az 50 millió forintos területhasználati díjon felül előírja, hogy a szervező legalább 100 millió forint értékben fővárosi cégek szolgáltatáscsomagját is értékesítse. Bár már árusítani kellene, még kérdéses, hogy pontosan mit tartalmaz majd az ezt megtestesítő Budapest-karszalag.

Az ötvenmillió forintos területhasználati díjon felül a Sziget Fesztivál szervezőinek legalább 100 millió forintot kell fizetniük Budapest kasszájába a fővárostól megrendelt szolgáltatásokért, ezt a különböző szolgáltatások igénybevételét lehetővé tévő Budapest-karszalag értékesítéséből teremthetik elő – többek közt ezt tartalmazza a főváros és a szervező Sziget Kft. között január végén megszületett megállapodás, amelyet a múlt szerdán szavazott meg a Fővárosi Közgyűlés is. Az év eleji sajtóhírek szerint a Budapest-karszalaggal megtestesített szolgáltatáscsomagot a főváros a szervezőkkel közösen alakítja ki a fesztivál résztvevői számára, és olyan fővárosi szolgáltatások, mint a BKV, a gyógyfürdők vagy az állatkert kedvezményes használatára, igénybevételére jogosít fel. Azt azonban, hogy konkrétan milyen szolgáltatásokat és milyen feltételekkel vehet igénybe a karszalaggal rendelkező szigetlakó, még mindig nem lehet tudni.

„Az elkövetkező egy-két hétben dőlhet el, hogy pontosan mit tartalmaz majd a Sziget látogatói számára értékesített Budapest-karszalag, eddig erről nem tudtunk tárgyalni, mert a főváros részéről a közgyűlés jóváhagyásához kötötték a további munkát” – mondta lapunknak Gerendai Károly, a Sziget Kft. ügyvezető igazgatója. Hozzátette: sürget az idő, mert alig négy hónap múlva kezdődik a fesztivál, a jegyek értékesítését pedig már el is elkezdték, és értelemszerűen a jegyekkel együtt lehetne a Budapest-karszalagokat is árulni. A Fővárosi Közgyűlés határozata szerint egyébként a hetijegyesek 5000, a napijegyesek pedig 1500 forintos áron kapnának hasonló időtartamra érvényes karszalagot, de az ár lehet ennél magasabb, ha kezelési költséget számítanak bele, illetve ha a Sziget a fővárosiakon kívül többletszolgáltatásokat épít bele. Ötezer forintos árral számolva ahhoz, hogy összejöjjön az előírt százmillió forint, legalább húszezer darab heti karszalagot kellene értékesítenie a Sziget szervezőinek. Amennyiben ennél kevesebbet tudnak eladni, akkor saját forrásaikból kell kipótolniuk a különbözetet.

A Sziget idei költségvetése az 50 millió forintos pluszteher ellenére nagyjából megegyezik a tavalyi 2,7 milliárd forinttal (a 100 millió forintot sem a bevételi, sem a kiadási oldalon nem szerepeltetik). Mint azt Gerendai Károly elmondta: apróbb átcsoportosításokat ugyan végrehajtottak, hazai promócióra például kevesebbet, külföldire viszont a tavalyi dupláját költik, de a lényegi tételek nem változtak: a programokra szánják a legnagyobb összeget, közel másfél milliárd forintot, a második legnagyobb tétel, közel félmilliárd a technikára és a berendezésekre megy el. A fesztivál anyagi sikere továbbra is a látogatószámon múlik, ugyanis a bevételi oldalnak több mint 70 százalékát a jegyértékesítés teszi ki. A tavalyihoz képest az idén minimális növekedésre számít Gerendai. A másik nagy bevételi forrást, a költségvetés közel negyedét, a szponzori pénzek adják; a főszervező arról számolt be, hogy több nagy partnerük emelte a támogatás összegét.

Készpénzmentes lesz a fesztivál

Az idei Sziget Fesztivál egyik legnagyobb újítása, hogy teljesen száműzik a készpénzes fizetést a rendezvényről, a látogatók csak egy úgynevezett Sziget kártyával fizethetnek majd a vendéglátóhelyeken és az árusoknál.

A Sziget kártyát a bejáratnál minden vendég ingyenesen megkapja, azt pedig a fesztivál körülbelül 40 pontján felállított feltöltőpontoknál lehet készpénzzel, bankkártyával – sőt akár mobiltelefon segítségével – feltölteni, a fizetésnél a kártyát egyszerűen hozzá kell érinteni ehhez az eszközhöz. A kártyán maradt pénzt a fesztivál végeztével a feltöltőpontoknál vissza lehet váltani.

A regisztrált kártyatulajdonosok a kártya esetleges elvesztésekor azt letilthatják, és a letiltásig el nem költött öszszeget visszakaphatják. Az idei Szigeten a mobiltelefonos fizetési rendszert is továbbfejleszti a Vodafone, a szolgáltató emellett 21 Mbit/s sebességű mobilinternetes elérhetőséggel is lefedi a fesztivál teljes területét, valamint az idén is lesz percalapú mobillal megvásárolható jegy.

A Sziget kártyát a bejáratnál minden vendég ingyenesen megkapja, azt pedig a fesztivál körülbelül 40 pontján felállított feltöltőpontoknál lehet készpénzzel, bankkártyával – sőt akár mobiltelefon segítségével – feltölteni, a fizetésnél a kártyát egyszerűen hozzá kell érinteni ehhez az eszközhöz. A kártyán maradt pénzt a fesztivál végeztével a feltöltőpontoknál vissza lehet váltani.

A regisztrált kártyatulajdonosok a kártya esetleges elvesztésekor azt letilthatják, és a letiltásig el nem költött öszszeget visszakaphatják. Az idei Szigeten a mobiltelefonos fizetési rendszert is továbbfejleszti a Vodafone, a szolgáltató emellett 21 Mbit/s sebességű mobilinternetes elérhetőséggel is lefedi a fesztivál teljes területét, valamint az idén is lesz percalapú mobillal megvásárolható jegy. -->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.