A tékozlás csak újabb lendületet kapott a közös pénz átvétele után. Az államadósság tavaly a GDP 110 százaléka fölé nőtt, a folyó fizetési mérleg hiánya pedig – az olcsó hiteleknek köszönhetően – a 15 százalékot súrolta 2008-ban.
Az eurótagság csak ideig-óráig volt képes feltartani a nemzetközi pénzügyi válság hullámait. Athén mostanra a fizetésképtelenség szélére került. A körvonalazódó uniós mentőcsomag fejében a görögöknek fel kell adniuk valamit az eddigi kényelmükből. Tovább kell dolgozniuk pár évvel az eddigi, átlagosan 58 éves (!) nyugdíjba vonulásnál, a nyugdíjak befagynak (nem csökkennek!), a 14. havi (!) közalkalmazotti fizetésről le kell mondaniuk stb. stb.
Hellász népe persze nem hagyja magát. Van önérzete. Sztrájkol, utcára vonul, tör-zúz. Összeesküvés-elméleteket gyárt az ország szándékos romba döntéséről. A miniszterelnök-helyettes a náci Németország pusztítását teszi felelőssé a gazdaság mai állapotáért, miközben a német adófizetők nem értik, miért kell megsegíteniük a náluk nagyvonalúbb jóléti rendszer előnyeit élvező görögöket.
Athén most megúszhatja a csődöt, de a történet itt nem ér véget. Az önbecsapás, a bűnbakkeresés és az érzelmi politizálás előbb-utóbb megbosszulja magát. És nem csak a görögöknél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.