Van két tényező, amelyek miatt valószínű, hogy csak átmeneti a mostani időszak. Az egyik a gazdaságunk mérete, a másik pedig a szerkezete. Mindkét tényező csak igen hosszú idő alatt változtatható meg, ha egyáltalán. Ennek belátásához tudni kell, hogy a magyar háztartások fogyasztásának csak mintegy a felét teszik ki azok a termékek és szolgáltatások, amelyeket nem lehet vagy nem érdemes importból fedezni.
Leegyszerűsítve tehát a fogyasztásbővülés felének megfelelő összeg eleve kimegy az országból. A gazdaság relatíve kis mérete miatt ugyanis bizonyos iparágak számára nem releváns méretű a magyar piac, ezek az iparágak pedig – ha meg is jelennek itthon – szinte kizárólag az exportra koncentrálnak.
Ami viszont már nem volt törvényszerű, az a lokális gazdasági kapcsolatok leépülése, ez szintén meghatározó tényezővé vált a rendszerváltás óta. Ez a másik oka annak, hogy a fogyasztásnövekedés szinte azonnal rombolni kezdi az egyensúlyt. Sokszor a logikának ellentmondó módon a helyi termékek szinte megfizethetetlenül drágának tűnnek német vagy dán vetélytársakkal szemben, egyébként kis volumenben gyártott termékeknél is. Ez rengeteg körülmény következménye, a vállalkozói kultúra kialakulatlanságától az EU-csatlakozáskor végbement gyors piacnyitásig. Ezen a téren pedig fordulatnak nincs jele, így a fogyasztás bővülésétől sem remélhetünk csodát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.