A jelek szerint egy dolog számít a legkevésbé: a leginkább érintettek, a majdani kötelező tagság miatt valamelyik kamarában mindenképpen taggá váló vállalkozók érdeke.
Hetekig, hónapokig a háttérben egyeztettek az üzleti szférát képviselő szakemberek, de mára, úgy látszik, elfogyott a türelem. Nem elsősorban azért, mert egy részüket (ha a jelen koncepció marad, azokat, akik a kibővített agrárkamarában válnak taggá) nagyon komoly összegű tagdíj réme fenyegeti, s még csak nem is pusztán azért, mert pazarlónak tartják a párhuzamos rendszerek fenntartását. Elsősorban azért lett elegük, mert a fejük felett átnyúlva „játszik ismét a politika”.
A vállalkozók mindenesetre mind nyíltabban bírálják a kialakult helyzetet, egyre élesebben követelik a politikától, hogy tegyen végre rendet. Mára már eljutottunk odáig: kormánydöntést sürgetnek abban a kérdésben, hogy milyen kamarai rendszer alakuljon ki jövő év januárjától Magyarországon.
Valljuk be, igencsak pikáns a helyzet. Hiszen a gazdasági miniszternek vagy talán éppen kormányfőnek az elmúlt évben egyszer már meg kellett hoznia e témában egy döntést. Anélkül ugyanis eleve el sem kezdődhetett volna a kamarai törvények újraírása, s nem kerülhetett volna szóba az agrárkamara hatáskörének jelentős bővítését célzó koncepció kidolgozása. Ám hamarosan elkerülhetetlen lesz a végső szó kimondása: egy gazdasági kamarára, tiszta profilú kamarákra vagy vegyesekre épülő rendszer jön létre jövőre.
Addig pedig – az oszd meg és uralkodj! elve alapján – küzdenek egymással a lobbiérdekek, egymásnak feszülnek az egyéni ambíciók, folyik tovább a helyezkedés s mennek a politikai húzások. De kinek az érdekében?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.