Ezt igazolja, hogy az ország legkülönbözőbb településein, a legkülönfélébb orvosszakmai területeken előírás nélkül, önszántából igazodik az élethez az intézményi menedzsment. Felismerte a közbiztosító által finanszírozott ellátásokon túli szolgáltatások iránti igényt, s igazodik hozzá.
Már nem csupán a felső tíz- vagy százezer engedheti meg magának, hogy luxusszinten kezelje egészségének megóvását vagy a gyógyulást. Így a tehetősséghez mérten gyarapodnak az egészségpénztárakban vagy a magánbankszámlákon gyűjtött pénzek.
Ám az egyre gyarapodó közép- és felső osztály kegyeiért már nem csak néhány magánklinika és szakrendelő verseng, egyre több közfinanszírozott intézmény is tudja: a szűkös tb-forrást igen jól kiegészítheti a privátbeteg-ellátásból. De ehhez minőségi szakmai ellátást, igényes hotelszolgáltatást, kényelmes kiszolgálást kell nyújtania. Az elsőt, legalábbis hinni szeretnénk, a szegények és a gazdagok egyformán megkapják, ám bizonyára természetesebben mosolyog a jól megfizetett magánorvos és szakdolgozó, mint az éhbérért dolgozó és agyonhajszolt közkórházi.
Az évtizedek alatt lepusztult kórházak és rendelők az államtól kevés pénzt remélhetnek. A magántőke azonban tudja: befektetése hosszabb távon ugyan, de itt biztosan megtérül. S tudja azt is: Európában már nem életképesek a korábbi ispotályok, a betegek igényeinek megfelelő gyógyítást és kiszolgálást kell kínálni. A közkórházakban is.
Talán több mint remény, hogy a következő kormányok – tanulva az elbukott reformokból és a virágzó magánszolgáltatóktól – képesek lesznek az egészségügyi lehetőségek és az igények harmonizálására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.