A VOSZ közleményében kiemeli, hogy a 2010 januárjában az adófizetők pénzéből fenntartott, monopolhelyzetben működő, eladósodott és tartósan veszteséges állami és önkormányzati közszolgáltató vállalatok sztrájkolói lehetetlenné tették a főváros, illetve a főváros vállalkozóinak és lakosságának közlekedését.
A VOSZ úgy véli, hogy a sztrájkolók a munkabeszüntetésükkel súlyos károkat okoztak valamennyi magyar állampolgárnak, s a biztonságos közszolgáltatás nyújtása helyett az adózó vállalkozók és munkavállalók forintjait pazarolták el, értelmetlen módon.
A VOSZ éppen ezért azt javasolja, hogy a módosító indítvány a közszolgáltató vállalatok esetében érintse és szabályozza a munkaadók és munkavállalók együttműködésének alapvető normáit a sztrájkot megelőző tárgyalások és a sztrájk időtartama alatt, tisztázza a szolidaritási sztrájk megkezdésének és gyakorlásának körülményeit, rögzítse a sztrájkjoggal való visszaélés alapeseteit, konkrétan határozza meg a munkabeszüntetés kezdetének és végének bejelentési és betartási kötelezettségét, és egyértelműen definiálja a még elégséges szolgáltatások biztosításának kötelezettségét, feltételrendszerét, körét és mértékét.
A VOSZ továbbá kéri a kormányt, hogy a tapasztalatok elemzését követően elkészített törvényjavaslatot - konzultáció céljából - terjessze az Országos Érdekegyeztető Tanács plenáris fóruma elé, majd a vitát követően nyújtsa be a normaszöveget a Magyar Köztársaság Országgyűlésének.
Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének elnöke ugyanakkor úgy véli, hogy felmerült problémákat nem a sztrájktörvény módosításával kéne megoldani. A szövetség elnöke ugyanis úgy véli, hogy a legnagyobb probléma nem a törvényi szabályozással, hanem a sztrájk gyakorlásának kultúrájában leledzik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.