Ennél is szigorúbb elvek érvényesülnek a háttérintézményeknél, ott tízszázalékosra tervezi a kormány a szűkítés mértékét. Miközben az érintettek tiltakoznak, arról, hogy a kilátásba helyezett szigorításokkal sikerül-e betömni a jövő évi büdzsén tátongó lyukat, megoszlanak a vélemények.
A lapunknak nyilatkozó szakértők szerint önmagában ez a megtakarítás nem elégséges a 3 százalék alatti 2011-es deficitcél valóra váltásához, javarészt azért, mert az elbocsátások még hónapokig további költségekkel járnak, hatásukra pedig komoly adó- és járulékbevételtől esik el az államkassza.
A kormány eltökéltségét jól mutatja, hogy Orbán Viktor kormányfő tegnap José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnökének társaságában Pécsett leszögezte: kínos lenne, ha éppen az EU soros elnökségét betöltő ország nem tartaná be az uniós költségvetési szabályokat.
A kormány egyébként ma határoz a költségvetés sarokszámairól. Eközben az IMF tegnapi jelentése is megemlíti, hogy a korábban hittnél lassúbb, 2011-ben mindössze 2 százalék körül várható GDP-növekedés miatt hazánknak nehezebb lesz betartania a vállalt hiánycéokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.