A támogatások kiutalása még fél éven át is húzódhat: az aktuális tervek szerint legkésőbb december 10-ig döntenek ezekről az összegekről. Ezután azonban még szükség lesz egy átfutási időre, hogy a bürokrácia kezelje a pályázatokat. Hogy ez pontosan mennyi idő lesz, azt nem lehet előre tudni, sokatmondó mindenesetre, hogy amikor áprilisban megkérdeztük az első részletek sorsáról a Belügyminisztériumot, azt a választ kaptuk, hogy néhány héten belül utalnak, s végül csak a nyáron érkeztek az első összegek a települések számlájára.
A kormány azt az utat választotta, hogy szinte minden helyre, az 1274 pályázó közül 1182-nek küldött több-kevesebb támogatást – gyakran meglepően keveset is. 118 olyan település volt, amely eddig egymillió forintnál kevesebbet kapott, s 879 helyen maradt tízmillió alatti az összeg. Márpedig a legtöbb helyen enynyiből a költségvetés lyukait sem lehet betömni. Információink szerint a legtöbb településen a legalább részleges adósságrendezésre, valamint az önkormányzati alkalmazottak fizetésére tervezik költeni, amit kaptak.
Újdonság az eddigi támogatásokkal szemben, hogy ezúttal nem csak kistelepülések folyamodtak segélyért. A legtöbb pénzt, 378 millió forintot épp a harmadik legnagyobb magyar város, Miskolc kapta. De a támogatási lista élén található pél-dául Kiskunfélegyháza, Salgótarján, Balassagyarmat és Mátészalka is. Már ez a rövid felsorolás is mutatja a földrajzi tendenciákat, a teljes lista pedig tökéletesen megerősíti a tényt: Kelet-Magyarország, különösen az északkeleti megyék, veszélyes lemaradásban vannak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.