Az amerikai külügyminiszter csütörtökön felszólította Kínát arra, hogy vizsgálja ki a Google ellen indított hacker támadásokat. Clinton emellett az emberi jogok betartására és az internet cenzúrájának enyhítésére intette a kommunista országot.
A beszéd a jelek szerint tovább növelte az Egyesült Államok és Kína közötti feszültséget. Egy állami újság "információs imperializmussal" vádolta Washingtont, a külügyminisztérium pedig egyet nem értését fejezte ki az ügyben. A tárca AP által idézett közlése szerint a miniszter állítása ellentmondanak a tényeknek és ártanak a kétoldalú kapcsolatokban.
A Kína és az Egyesült Államok közötti viszony akkor vált feszültté, amikor kínai hackerek támadást indítottak a Google és mintegy 30 más vállalat ellen. A szakértők szerint az akció kifinomultsága arra utal, hogy profi cyberbűnöző, sőt a kínai állam áll a háttérben. A Google a támadás nyomán titkosította webmail rendszerét, közölte, hogy a jövőben nem szűri Peking kérésének megfelelően a keresési találatokat és kilátásba helyezte, hogy elhagyja a kommunista országot.
Peking eddig defenzív álláspontot képviselt, sőt, hangsúlyozta, hogy a Google elleni támadás nem befolyásolja az amerikai féllel való kapcsolatát. Clinton beszéde azonban fordulatot hozott a két ország közötti kommunikáció hangvételében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.