A szakemberek egyetértettek abban, hogy a paksi atomerőmű nélkül csak nagyobb környezetterhelés mellett és magasabb áron lenne lehetséges a villamosenergia-termelés. xíA fukusimai atomerőműben kialakult helyzetet egyértelműen a természeti katasztrófák (a Japánban eddig mért legnagyobb földrengés és a rekordméretű cunami), valamint az országos infrastruktúra összeomlása okozta.
A japán események kapcsán megállapították azt is, hogy a láncreakció a földrengésben érintett valamennyi üzemelő atomerőműben automatikusan leállt, így nukleáris robbanás nem következhetett be.
A társaság szerint egy héttel a földrengést követően a Fukusima atomerőműben stabilizálódni látszik a helyzet a további jelentős kibocsátások nagy valószínűséggel elkerülhetőek. Köszönhetően annak, hogy az erőmű 20 kilométeres körzetéből még a radioaktív kibocsátást megelőzően kitelepítették a lakosságot, a lakosság körében nem kell a sugárzás miatt súlyos egészségi következményekkel számolni. Európában – és így Magyarországon – a nagy távolság miatt nem volt és a jövőben sem várható egészségi hatása a Japánban történteknek.
A társaság közleményében továbbá jelezte, hogy a paksi atomerőmű földrengésbiztonsága nemzetközi összehasonlításban is jónak mondható, köszönhetően többek között az elmúlt évtizedekben végrehajtott biztonságnövelő intézkedéseknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.