Miközben a japán anyavállalat a nukleáris sugárzás megfékezésével küszködik, részvényeinek értéke több mint 75 százalékkal csökkent a március 11-i cunami óta. A Reuters jelentése szerint már a március végével végződött pénzügyi évben 554 milliárd jennyi veszteséget könyvelt el és a 2012-es évben újabb 600 milliárd jennyi mínuszt fog elszenvedni. Összehasonlításul: január közepén a Tepco felfelé módosította profitelőrejelzését, ami így a 2011-es pénzügyi évben 320 milliárd jent tett volna ki.
Tomohiro Jikihara, a JP Morgan elemzője kommentárjában azt írja: a vállalat sorsa nagyban függ attól, hogy az erőmű balesetét elkerülhető esetnek vagy természeti katasztrófának tekintik-e majd. Amennyiben bebizonyosodik, hogy a sugárszennyezés alapos felkészüléssel elkerülhető lett volna, a vállalatnak magasabb kártérítési összeget kell majd fizetnie. Az első, 120 milliárd jenes kártérítési csomagot vélhetően a biztosítók vagy a helyi kormányzat állja majd.
Ugyanakkor a japán jog szerint az atomerőművek mentesíthetőek a kártérítési felelősség alól, amennyiben kivételesen súlyos természeti katasztrófának minősítik a földrengést.
Mint arról beszámoltunk, a legmagasabbra emelte a nukleáris katasztrófa miatti készültséget az országban. Ilyen magas szintre az 1986-os csernobili katasztrófa óta nem volt példa. Bár több mint egy hónap eltelt a nagy földrengés óta, a fűtőszálakat a blokkokban továbbra sem sikerült lehűteni és izolálni, radioaktív részecskék pedig továbbra is szivárognak az erőművi reaktorokból. A fukusimai erőmű blokkjai által kibocsátott sugárzás eddig körülbelül Csernobil 10 százalékának felel meg, ha azonban nem sikerül a szivárgásokat megszüntetni, akár meg is haladhatja a híres 1986-os katasztrófa során kiszabadult mennyiséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.