Kongresszusi és iparági források szerint legalább 34 vállalatot ért Kínából induló hacker támadás a közelmúltban, köztük volt a Google, a Yahoo, a Symantec, az Adobe, a Northrop Grumman és Dow Chemical. A Google válaszul titkosította a teljes Gmail rendszert, megszüntette a kínai keresési találatok cenzúrázását és kilátásba helyezte, hogy kivonul az ázsiai országból.
A VeriSign iDefense Labs szakértője a Washington Postnak elmondta: a klasszikus hacker támadás során egy program gyengeségét kihasználva törnek be egy rendszerbe. A mostani, kínai támadás azonban számtalan programhiba segítségével egyszerre több hálózatot is megtámadott. Eli Jellenc úgy látja, a korábbinál jóval fejlettebb, összehangolt hacker akcióról van szó.
Ezzel egyetért a Center for Strategic and International Studies vezetője is, aki szerint összehangolt kémkedési akció indult, amelynek célja a rendszer fennmaradásához szükséges high-tech információk és politikailag érzékeny adatok megszerzése.
A Google és Kína közötti feszültség mostanra a diplomáciai szintet is elérte, a Fehér Ház már közölte, hogy aggasztja a helyzet és vizsgálatot indít az ügyben. A kínai hivatalos médiában ma megjelent közlés szerint Peking nem engedélyezi a hacker tevékenységet. A külügyminisztérium szóvivője közölte: országukban az internet szabad, de a külföldi cégeknek be kell tartaniuk a világhálóra vonatkozó jogszabályokat. A kínai néplap elkényeztetett gyereknek nevezte a Google-t és azt jósolta, hogy a kereső óriás nem tartja be az ország elhagyására vonatkozó ígéretét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.