Csányi Sándor nem tett könnyelmű kijelentést augusztus végén, mikor a VG arról kérdezte, hogy eléri-e az OTP csoport idén az 1000 milliárd forintos nettó nyereséget, azt azonban, hogy legalább 100 milliárd euróra rúg majd a bank mérlegfőösszege év végén, bátran bevállalta . A pénzintézet elnök-vezérigazgatója bizakodóan nyilatkozott a román leánybank eladásáról, az osztalék esetleges emelését pedig attól tette függővé, hogy rövid távon felbukkan-e egy kecsegtető befektetési lehetőség.
Időközben kijött a csoport 3. negyedéves gyorsjelentése is, amiből kiderült, hogy az év első 9 hónapjában közel 858 milliárd forint profitot termeltek, a bank mérlegfőösszege pedig már szeptember végén meghaladta a 39,5 ezermilliárd forintot, azaz a 382 forintos kerekített euró árfolyammal számolva már akkor simán megvolt a 100 milliárd eurós év végi cél.
Sokan olvasták a forint erősödéséről szóló hírünket is, a KSH javuló inflációs adatainak közzététele után ugyanis augusztus 8-án 386,4 euró/forintig erősödött a hazai devizánk, miután a megelőző hétvégén még 394 forint közelében tetőzött a kurzus.
A hónap közepén természetesen a Szigetről is írtunk. A cikk egyebek között kifejtette, hogy a fesztivál már egy amerikai magántőkealap, a Providence Equity médiaszektorbéli befektetései között szerepel, a Superstruct portfólióban. Az 1989-ben alapított Providence a 9 zászlóshajó alapjában 35 milliárd dollárt kezel, s észak-amerikai és európai befektetésekre fókuszál a média, a kommunikáció, az oktatás és a technológiai területén.
Bármilyen kiemelkedőnek tűnik is tehát a hazai fesztiválpiacon a Sziget, a Balaton Sounddal és az erdélyi terjeszkedéssel együtt, az amerikai tulajdonos portfóliójában alig több mint egy kerekítési hiba.
Az év első felében két kézzel zsákolták a rövid távú megtakarítást keresők a diszkontkincstárjegyeket (DKJ) – írtuk a hónap vége felé a lakossági állampapírokkal kapcsolatban. A hozamok viszont addigra nagyon lejöttek, akkor már inkább az Egyéves Magyar Állampapírból volt érdemes bevásárolni a DKJ-k helyett rövid távra.
Augusztus derekán kezdte meg videójáték-streaming szolgáltatása tesztelését a Netflix. A piacra lépés megingathatja a Microsoft és a Sony pozícióját a születőben lévő felhőalapú játékiparban – állapítottuk meg.
Több mint hatszorosára nőtt a Waberer’s nettó profitja az első fél évben, ráadásul a cég markánsan megemelte éves üzemieredmény-célját is, s akkor még a kartellező teherautó-gyártótól befolyó kártérítésről nem is esett szó – foglaltuk össze az évközepi gyorsjelentést.
Az ANY nyomdavállalat második negyedéve is pozitív értékelést kapott összességében, az árbevétele 28 százalékkal, 15 milliárd forintra nőtt, s hasonló dinamikával bővült az EBITDA is, 2,27 milliárd forintra. Jelentősen, 86 százalékkal emelkedett a nettó profit, kicsivel meghaladva az egymilliárd forintot. Az osztalékrészvény ennél fogva az állampapír-befektetések feletti hozamot kínált.
Augusztus 12-én is a forint erősödésének örülhettünk, hiszen a hetet nagyot ralizva 381,82-nél zárta az EUR/HUF.
Az már kevésbé volt örömteli – legalábbis az érintett befektetők számára –, hogy a BlackRock kínai befektetései az idei első fél évben 47 százalékot apadtak, azaz rosszabbul teljesített, mint a referenciának számító kínai CSI 300 index, amely a sanghaji és a sencseni tőzsdén jegyzett legnagyobb részvényeket tartalmazza, s ugyanebben az időszakban mínusz 16 százalékot produkált. A CNBC is foglalkozott a témával.
Bár a referenciahozamok 2008 végén voltak a jelenlegihez hasonló szinteken, ennek ellenére manapság is érdemes kötvénybefektetésekben gondolkodni, rövid, illetve hosszú lejáratú értékpapírok segítségével, van élet az állampírokon túl is – írtuk augusztus 10-én. Ez volt a pénz- és tőkepiac rovatunk 10. legolvasottabb cikke az év nyolcadik hónapjában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.