Idén január 1-jei dátummal sikeresen megtörtént a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) mezőgazdasági termeléssel foglalkozó vállalatainak cégcsoportba rendezése. Az egyetem közleménye szerint a MATE Agrárcsoport Kft. „az együttműködés szellemét testesíti meg és az alma materre jellemző kiválóság iránti elkötelezettsége meghatározó lesz”.
Az integráció első lépésében érintett vállalatok
Az integráció második szakaszában
csatlakozik a MATE Agrárcsoport Kft.-hez, mint a megalakuló MATE agrárholding három leányvállalata, szintén még 2024-ben.
A kialakuló agrárholding a szántóföldi vetőmag, szántóföldi növénytermesztés, gyümölcstermesztés, állattartás, élelmiszeripari kutatás, valamint zöldség- és zöldségvetőmag ágazatokat integrálja és vonja egy irányítás alá.
Úgy véljük, vállalataik egyesítésével növelhetjük a hatékonyságot, előmozdíthatjuk az innovációt és mindannyiunk számára szilárdabb és fenntarthatóbb jövőt teremthetünk
– mondta Gyuricza Csaba, a MATE rektora. Az egyesülésben szerepet játszottak a méretgazdaságossági előnyök, az üzleti diverzifikáció, a növekvő piaci részesedés és új piacokba való betörés itthon és külföldön egyaránt – tette hozzá.
Az agrártudományi egyetem rektora kijelentette: nem az a céljuk, hogy mindenkit felvegyenekAmi a gödöllői központú agráregyetemen megvalósult, az hiányzik az agrár-élelmiszergazdaságból – a jelenlegi problémák nagy része az integrációk hiányára vezethető vissza – derül ki a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) rektorával, Gyuricza Csabával készített interjúnkból. A helyzetet nehezíti, hogy megdöbbentő mértékű az ágazatban dolgozók alulképzettsége. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.