Januártól kezdik meg kiszállítani az Epson Moverio BT-300 okosszemüvegeit. A készülék jelenleg a legkönnyebb, kiterjesztettvalóság- (AR) technológiát alkalmazó, binokuláris, átlátszó eszköz a piacon. A gyártó közlése szerint a fejlesztés során kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy kiszolgálják a drónpilóták és a légi fotósok igényeit.
A BT-300 kompatibilis a világ legnagyobb dróngyártója, a kínai DJI GO alkalmazásával, és a könnyebb nyomon követhetőséggel a drónrajongók számára még biztosabb irányítást tesz lehetővé a pilóta nélküli járművek esetében. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a robotrepülőgép kamerájának köszönhetően a pilóta nagyon jó minőségű, személyes nézetű (First Person View – FPV) képet kaphat, eközben pedig a kiterjesztett valóság képessége miatt szabad szemmel is követheti az eszközt. A BT-300 most sötétített változatban is elérhető lesz, így a drónpilóták napsütésben is egyszerűen követhetik a robotrepülőgépek útját. A sötétebb lencseárnyalattal rendelkező készülék előnyei ugyanakkor főként a légi fotók és filmek készítésénél jönnek elő. További opcióként jöhetnek szóba a piacon kapható különleges rögzítők, amelyekkel az okosszemüveg vezérlője biztonságosan csatlakoztatható a drón távirányítójához.
A Moverio BT-300 az Epson egyedi, szilíciumalapú Si-OLED (organikus fénykibocsátó dióda) digitális kijelző technológiáját használja. A készüléket Android 5.1-es operációs rendszerrel látták el. Az első generációs, kiterjesztettvalóság-képességgel rendelkező Moverio okosszemüveget még 2011-ben mutatták be. A fejlődést jól mutatja, hogy a korábbi modell 72 százalékkal nehezebb volt, mint a most érkező változat.
Bár egyelőre inkább a virtuális valóság eszközei hódítanak a piacon – köszönhetően az olyan, kimondottan a játékosoknak fejlesztett készülékeknek, mint az Oculus Rift, a HTC Vive és a PlayStation VR, illetve az okostelefon-gyártók megoldásainak, mint a Samsung Gear VR –, az előrejelzések szerint a nagyobb üzleti lehetőség a kiterjesztett valóságban rejlik. Ennek fő oka az lehet, hogy ezeknél az eszközöknél nemcsak egy virtuális világot, de a valódit is látja a felhasználó, és a digitális elemek abban jelennek meg. Ezt az irányt képviselte az idén nyáron elképesztő sikert arató Pokémon Go mobilalkalmazás, és a Microsoft HoloLens is ezt ígéri. A nehézségeket ugyanakkor jól mutatja, hogy bár a Microsoft már évek óta dolgozik a készüléken, még mindig csak a fejlesztők vásárolhatnak belőle, ráadásul 3000 dollár körüli áron.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.