Több éves pereskedés után pont került a Google és az orosz versenyfelügyeleti hatóság között fennálló konfliktus végére - jelentette be az orosz hatóság. A megegyezés szerint a jövőben a Google nem követelheti meg az androidos készülékeken saját alkalmazásainak elsőbbségét, és a gyártókkal kötött szerződésekben sem írhat elő harmadik feleket érintő korlátozásokat. A megegyezés értelmében továbbá az informatikai gigavállalat kötelezettséget vállalt arra, hogy a már felhasználóknál lévő androidos eszközökön a következő frissítéskor a felhasználók eldönthetik, hogy továbbra is a Google keresője maradjon-e az alapértelmezett böngésző.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] Több éves pereskedés után pont került a Google és az orosz versenyfelügyeleti hatóság között fennálló konfliktus végére Kép: AFP[/caption]Korábban arról lehetett még hallani, hogy visszaélt piaci pozíciójával, és megsértette az oroszországi versenyjogi szabályokat a Google az orosz monopóliumellenes ügynökség, a FAS (Federal Antimonopoly Service) szerint. A szervezet ezért 2015 februárjában vizsgálatot indított bizonyos alkalmazások miatt, amelyeket a Google előre telepített az Android operációs rendszerhez. A vizsgálat megállapította: a Google olyan feltételeket írt elő a gyártóknak az Android használatakor, amelyekkel komoly versenyelőnyre tettek szert. Például megtiltották, hogy a Google alkalmazásai helyett más alkalmazásokat telepítsenek előre az új készülékekre. Emellett fény derült arra is, hogy a Google a Play áruház és a saját alkalmazások telepítésének és felhasználásának módját is meghatározta a gyártók számára, természetesen a Google javára.
Az informatikai gigacéget egyik helyi riválisa, a Yandex jelentette fel a hatóságoknál, ezt követően az orosz szakhatóság 438 millió rubeles (mintegy 6,75 millió dolláros) bírságot szabott ki a Google-ra. A büntetés mértékébe a vállalat nem egyezett bele, az ügy ezért húzódhatott majd két éven keresztül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.