Pénteken indul a Kisfaludy turisztikai fejlesztési program, amelyben vidéki szálláshelyek fejlesztésére lehet pályázni 2030-ig, a rendelkezésre álló keretösszeg mintegy 300 milliárd forint. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter korábban ezzel kapcsolatban elmondta:
az eddigi legnagyobb fejlesztési programmal mintegy 2000 szálláshely, 30 ezer szoba újulhat meg és ötezer új munkahely jöhet létre. A felújított szálláshelyek 20 százalékos árbevétel-növekedést érhetnek el a beruházással. A támogatásból a beruházás összértékének átlagosan 50 százaléka finanszírozható.
A fejlesztéseket belföldi forrásból finanszírozzák, a vissza nem térítendő állami támogatás 150 milliárd forint. Az állam átlagosan 50 százalék vissza nem térítendő támogatással járul hozzá a pályázatokhoz, ezen túl 30 százalék kedvezményes hitel igényelhető, a vállalkozásoknak legfeljebb 20 százalék önrészt kell előteremteniük. A fejlesztéseket régiónként ütemezik, elsőként a Balaton, Sopron-Fertő és Tokaj, a Felső-Tisza és Nyírség térségében hirdetik meg a lehetőséget.
Bernáth Tamás, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) elnök-vezérigazgatója korábban elmondta:
az MFB a beruházás értékének 30 százalékát kitevő kedvezményes hitelt nyújt saját forrásból új kereskedelmi célú ingatlanfejlesztéshez is, 2-15 év közötti futamidővel. Újonnan alapított cégeket is támogatnak. A kereskedelmi bankokkal együttműködve szinte minden magyarországi bank értékesítheti a kedvezményes hitelt, ami a támogatási elem nélkül, önmagában is elérhető lesz.
A hitel igényelhető kis-, és középvállalkozásoknak 15 milliárd forintos éves árbevételig, az igényelhető összeg a meglévő szálláshely fejlesztéséhez, bővítéshez 10 és 500 millió forint között mozog, új szálláshely létesítésénél pedig 500 millió és 3 milliárd forint között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.