BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Logiscool

Budaörsről indultak, ma már a brit elitképzőben oktatják a tananyagukat – közben egy Cápát is kifogtak

Még 2017-ben szállt be befektetőként az élményalapú programozást és digitális írástudást oktató projektbe Balogh Péter „Petya”, azóta a Logiscool kurzusai 30 ország több mint 200 intézményében legalább 210 ezer diákot ér el. A milliárdos üzletember szerint nem a mesterséges intelligencia fogja elvenni a mi munkánkat és a gyermekeinkét, hanem az, aki ért hozzá. A Budaörsről induló, franchise-alapú nemzetközi iskolahálózattal közben a brit elitképző Eton College is együttműködési megállapodást kötött.

„Nagyon izgalmas korban élünk, amikor a digitális világ soha nem látott sebességgel fejlődik. A mesterséges intelligencia fejlődésének (MI) sebessége is azt mutatja, hogy lépést váltott az emberiség. Nagy igazság, hogy nem az MI fogja elvenni a mi munkánkat és a gyermekeinkét, hanem az, aki ért a mesterséges intelligenciához. A szülők úgy tudják felkészíteni gyerekeiket a jövő kihívásaira, ha erre különös figyelmet fordítanak” – mondta Balogh Péter milliárdos üzletember, angyalbefektető a Logiscool tizedik évfordulója alkalmából rendezett eseményen. Az RTL-en futó Cápák között című üzleti show-műsor egyik állandó szereplője a kezdeti ódzkodás ellenére 2017-ben döntött úgy, hogy pénzt invesztál az élményalapú programozást és digitális írástudást oktató projektbe, amelyből egy évre rá franchise-alapú nemzetközi iskolahálózat lett. A Breuer Anita és Csitári Gyula által Budaörsön alapított Logiscool tananyagait 30 ország több mint 200 intézményében oktatják legalább 210 ezer diáknak.

Logiscool
Balogh Petya szerint nem az MI fogja elvenni a mi és gyermekeink munkáját, hanem az, aki ért a mesterséges intelligenciához.
 Fotó: Logiscool

 

Megtanítják a gyerekeknek, hogyan kell használni a mesterséges intelligenciát

„A gyerekek mindenhol, Szingapúrtól Dél-Afrikán át Mexikóig ugyanúgy reagálnak a tananyagunkra: egyszerűen nem szeretik abbahagyni az órákat” – jegyezte meg Breuer Anita. Csitári Gyula azzal egészítette ki, hogy minden platform, amit használnak, saját fejlesztés. Kiemelte: nem véletlen, hogy ennyi országból érdeklődnek a megoldásaik iránt, hiszen saját tananyaguk, közösségi portáljuk és oktatási platformjuk világszinten megállja a helyét.

Balogh Petya úgy véli, a programozás egy egyszerű gondolkodásmód: a célok egyre kisebb lépésekre való felbontásával kell tudni komplex problémákat megoldani. Akik ezt megtanulják, sokkal sikeresebb felnőttek lesznek, sokkal több tervüket tudják majd megvalósítani – mutatott rá.

A Logiscool 

  • a különböző szintű programozói kurzusok mellett
  • digitális alkotást és
  • video productiont is kínál.

Oktatóik a problémamegoldó készségek fejlesztésére, a logikai, algoritmikus gondolkodás erősítésére és a kreativitás fokozására is figyelnek. 

„A világ változásaira és a mesterséges intelligencia térnyerésére reagálnunk kell. Mi már évek óta oktatjuk, miként működik az AI. Most már azt is megtanítjuk, akár egészen kicsiknek is, hogyan kell azt használni” – hangsúlyozta Csitári.

Logiscool
A Logiscoolban megtanítják a gyerekeknek, hogyan kell használni a mesterséges intelligenciát.
Fotó: Logiscool 

 

Már a brit elitképző is felfigyelt a Logiscoolra

A Logiscool népszerűségét jól szemlélteti az a megállapodás, amelyet az EtonX-szel, az elismert brit Eton College innovatív részlegével kötöttek. Az együttműködés részeként kifejlesztettek közösen egy olyan kurzust, amely lehetőséget nyit a kódolás és a mesterséges intelligencia oktatására a 12 évnél idősebb gyerekek és fiatalok számára.

Etonban végzett többek között III. Károly brit király két fia, Vilmos és Harry herceg, és nagybátyjuk, Charles Spencer, a néhai Diana hercegnő testvére. A korábbi miniszterelnökök közül Robert Walpole, William Gladstone, Harold Macmillan, Anthony Eden, Alec Douglas Home, David Cameron és Boris Johnson is itt tanult.

A brit elitképzőbe 1350 13 és 18 év közötti fiú jár. A 2021–2022-es tanévben a diákok 20 százaléka kapott anyagi támogatást, százan pedig egyáltalán nem fizettek. A 2022–2023-as tanévre 9,4 millió fontot különítettek el pénzügyi hozzájárulásra, így 107-en ingyen vehették igénybe az oktatást. A három szemeszterből álló tanítási évben 

egy szemeszter 16 666 fontba (7,49 millió forint) kerül.

Ezenfelül van regisztrációs és beiratkozási díj is.

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.