A Fortnite-ot gyártó Epic Games nagyjából 830 alkalmazottját küldte el. Ez a videójátékfejlesztő cég dolgozóinak 16 százaléka. Emellett a vállalat megválik a Bandcamp online zenei platformtól is – közöle a cég.
Az Epic Games nem áll meg itt az érdekeltségeinek csökkentésével. A hírek szerint leválasztja a 2020-ban felvásárolt SuperAwsome nagy részét is. Ez a cég azzal foglalkozik, hogy gyermekbiztonsági rendszereket fejlesztenek az egyes szoftverekbe – írta meg a Reuters.
Az Epic Games vezérigazgatója, Tim Sweeney az elbocsátott dolgozóknak írt e-mailben arról számolt be, hogy
bár a Fortnite ismét növekedésnek indult, a haszonkulcs kisebb, mint a Battle Royal játék indulásakor.
Azt is hozzátette, hogy a jelenlegi növekedést elsősorban a kreatív alkotói tartalmak hajtják.
Az is kiderült, hogy az elbocsátott dolgozók kétharmada nem a játékfejlesztő csapatokat érinti.
A döntést a jobb nyereség elérésével magyarázták. A videójáték-ipart nagymértékben sújtotta az infláció, mivel a játékosok sokkal válogatósabbak lettek. A rendkívül drága videójátékok közül már kevesebbet vásárolnak meg. A tapasztalat azt mutatja, hogy az innovatívabb játékok, vagy az erős, bejáratott IP-k hozhatnak nagy sikert a stúdióknak. Jó példa erre a Warner Bros.-hoz tartozó Hogwarts Legacy, ami hatalmas sikert aratott a videójátékok között, de meg lehet említeni a Bethesda nemrég megjelent rekordokat döntő sikerjátékát, a Starfieldet is.
Az Epic Games 2020 óta jogi csatározást folytat az Apple-lel, mivel az Epic sérelmezte, hogy az almás cég 30 százalékos jutalékot számolt fel az eszközein keresztül a Fortnite-ban elköltött pénzek után. Az Epic Games szerint az Apple megsértette az Egyesült Államok trösztellenes szabályait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.