A héten egy San Francisco-i szövetségi bíróságon lezajlott tárgyalások során az Epic Games vezérigazgatója, Tim Sweeney közölte: a célja, hogy a játékokat több felhasználóhoz juttassa el és elsősorban nem pénzbeli kártérítést követel. Szerinte a Google díja megakadályozta az Epicet abban, hogy bővítse üzleti tevékenységét. A jogi háború immár két éve tart, és egy népszerű játék indította el.
Az Epic Games által fejlesztett Fortnite ingyenesen játszható és mikrotranzakciókkal teletűzdelt Battle Royale változata rövid idő alatt milliókat szegezett a képernyők elé. A világ egyik legnépszerűbb programja lett és minden létező platformon megjelent: többek között elérhető lett androidos okostelefonokon és táblagépeken, valamint az Apple eszközein (iPhone, iPad) is.
Azonban az Epic Games az alkalmazáson belüli vásárlások esetén megkerülte a Google és az Apple-t, inkább saját megoldását ajánlotta a Fortnite-tal játszó felhasználóknak, amire válaszul a két techóriás törölte a Fortnite-ot a mobilos alkalmazásboltjából. A cégek ugyanis megtiltották az alkalmazásfejlesztőknek, hogy olyan külső webhelyekre hivatkozzanak, ahol virtuális valutát vagy játékon belüli tárgyakat lehet vásárolni anélkül, hogy a Google Play vagy az App Store fizetési rendszerét használnák.
Ez nem meglepő, ugyanis a vállalatok az alkalmazáson belüli mikrotranzakciók után is jutalékot szednek be. Az iOS esetén a felhasználók kizárólag az App Store-ból tudnak programokat letölteni, így a cupertinói cég lényegében kitiltotta a platformjáról a Fortnite-ot. Az Android nyitottabb rendszer, így ott ez kevesebb problémát jelent.
Ezután az Epic Games beperelte az Apple-t, és a Googlet is, amivel kezdetét vette a több mint három éve tartó jogi csatározás. Az eredménynek széles körű következményei lehetnek. Ha az Epic nyer, a Google kénytelen lehet engedélyezni más vállalatoknak, hogy konkurens fizetési rendszereket kínáljanak a Play Store-ban.
Keresztkérdések során a Google ügyvédje, Jonathan Kravis azt mondta, hogy az Epic Games a játékkonzolokat gyártó cégeknek, köztük a Nintendónak, a Sonynak és a Microsoftnak is 30 százalékos jutalékot fizetett. Hangsúlyozta, hogy a Sonyval kötött szerződés megakadályozta, hogy az Epic Games a Fortnite játékon belüli termékét a PlayStation áránál olcsóbban adja el, míg a Google esetében a cég nem akart megegyezni a kérdésről. A bíróság decemberben tehet pontot a per végére.
Google: veszélyben az inaktív Gmail-fiókok, de még van idő a megmentésükreA Google tavasszal nem várt lépést jelentett be: az év végén törölni fogják az inaktív fiókokat. Az előzetes figyelmeztetés szerint december 1-jén megkezdődik az inaktív Gmail, YouTube, Drive és további fiókok törlése, amire azért kerül sor, hogy a Google könnyebben kiszűrje a hamis fiókokat és hatékonyabban fel tudjon lépni a csalások és visszaélések ellen. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.