A régi iskolai játékeszközöktől a babákon és akciófigurákon keresztül egészen a gyűjthető kártyákig elképesztő vagyont tud képviseli a egy-egy retró játék, és sokan nem is sejtik, mekkora értéket rejtegetnek a gyerekkori szekrényeik. Vannak olyan régi játékok, mint például az első Gameboyok egyike, amelyekről sokan tudják, hogy jó pénzért eladhatók, de van egy-két játék, ami meglepően nagy értékkel bír a megfelelő érdeklődési körben.
A legkeresettebb vintage játékok közé tartoznak a Matchbox, Corgi vagy Dinky Toys régi fröccsöntött járművei. A The Sun szerint egy Corgi Toys „James Bond” Aston Martin például 600 és 700 font (270–315 ezer forint) közötti áron vásárolható a Vectis.co.uk játékaukciós oldalon, ez az ár pedig még jutányosnak mondható.
A régi játékok piacának egyik vitathatatlan nagyágyúi a Pokémon-kártyák. Nem árt, ha azok, akik egykor gyűjtötték a kártyákat, átnézik szekrényeiket ás padlásaikat, ugyanis
a bontatlan Pokémon-kártyák akár 16 ezer fontot (nagyjából 7 millió forint) is érhetnek, természetesen attól függően, melyik Pokémonról van szó.
A gyűjthető kártyáknak akkora lett a piacuk, hogy szükség lett olyan minősítésekre, amelyek alapján osztályozni lehet az egyes lapokat. Az egyes kártyákat olyan szempontok szerint osztályozzák, mint
A legdrágább Pokémon-kártya az úgynevezett „Pikachu illustrator card”, amelyből az 1988-ban, a CoroCoro által szervezett művészeti versenyt győztesei mind kaptak egyet-egyet, értéke pedig akár 6 millió dollár (2,1 milliárd forint) is lehet.
A franchise-játékoknál maradva, nem meglepő, hogy a Star Wars népszerűsége már az első film 1977-es megjelenése után az egekbe szökött, a játékeladások pedig azóta is a legtöbb bevételt hozzák a címnek. A Kenner legendás akciófiguráinak sora, mely 1978-ban kezdődött, mára már hatalmas értéket képviselnek. Meglepő módon, a legdrágább Star Wars-figura nem Luke Skywalker, sőt, nem is Darth Vader nevéhez fűződik, hanem mindenki kedvenc fejvadászához, Boba Fetthez.
Csak két tucat prototípus készült abból a Boba Fett-figurából, amely egy rakétalövő jetpackkel volt ellátva.
Ez 1979-ben végül azért nem került forgalmazásba, mert úgy gondolták, hogy túl veszélyes lenne a gyermekek számára a kilőhető rakéta. A Boba Fett-figura ma 204 ezer dollár (73,5 millió forint) körül vehető meg aukciós házakban. A Disney érezhetően felmérte ezeknek a figuráknak a népszerűségét és idén május 4-én, a nemzetközi Star Wars-napon be is jelentette az új Vintage Collection sorozatot, amely klasszikus szereplőket sorakoztat fel.
Nem csak a Star Wars képes ilyen értékes figurát piacra dobni. A Mattel 1959-ben kezdődött sikersorozata a Barbie divatbabákkal a mai napig töretlenül kitart. Sajnos előfordulhat, hogy a régi rongyos Barbie-k nem érnek milliókat, a valaha készült legértékesebb Barbie-t viszont soha nem is árulták a boltokban.
A „De Beers 40th Anniversary” Barbie-t 1999-ben készítették, hogy megünnepeljék a divatbaba évfordulóját, és egy 160 gyémánttal kirakott ruhát viselt.
Az extravagáns babát egy különleges aukción óriási 85 ezer dollárért (30,5 millió forint) adták el. A második legértékesebb baba az 1997-es „Happy Holidays Brunette” Barbie, amelyből az egyik rekordáron, 1201 dollárért (432 169 forint) kelt el. Most azonban úgy tűnik, hogy ezt a rekordot hamarosan túlszárnyalhatják, mivel egy babát jelenleg 3799,99 dollárért (1 367 398 forint) árulnak az eBay-en. A baba értékét az adja, hogy nyomtatási hiba van a dobozon, amelyet a gyűjtők imádnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.