Február 3–9. között a budapesti Corvin mozi lesz a színhelye a megújuló Magyar Filmszemlének – mondta Muhi András igazgató a rendezvény sajtótájékoztatóján.
Kiemelte, hogy több mint egyéves előkészítés után, sok száz ember lelkesedésének, jószándékának és akaratának köszönhetően, 2025. február 3-án hétfőn este felgördül a függöny a Corvin Mozi Korda termében és elkezdődik közös filmünnep.
A rendezvényen elhangzott, hogy a szemle alatt a Corvin mozi bevett, 2900 forintos jegyárai helyett
1000 forintért vásárolhatnak jegyet a magyar alkotásokra a nézők.
A szervezők elmondták, hogy a filmszemle nyolc versenykategóriából és két, további filmalkotások bemutatását szolgáló szekcióból, a Panoráma és az Információs szekcióból áll.
A filmszemle versenykategóriái:
Az egyes versenykategóriák zsűrijében a szemle igazgatója által felkért és a szemletanács által támogatott személyek vesznek részt. A játékfilm, a dokumentumfilm és az animációs film versenykategóriákban öttagú zsűri, a többi kategóriában háromtagú zsűrik értékelik az alkotásokat.
A játékfilmek versenyében az öttagú ökumenikus zsűri – egyházak által delegált tagjai – is dönt a filmekről.
A korabeli magyar filmgyártást a különböző állami filmstúdiók irányították. A filmeket az egyes stúdiók vezetői nevezték be a Játékfilmszemlére. Az első Játékfilmszemle díjátadóját 1965. november 14-én tartották. A társadalmi zsűri nagydíját Fábri Zoltán Húsz óra című alkotása kapta, a fődíjat pedig három film: Kovács András Nehéz emberek, Keleti Márton A tizedes meg a többiek és Jancsó Miklós Így jöttem című filmje. A legjobb operatőrnek járó díjat Illés Györgynek ítélték oda.
A Játékfilmszemlének 1976-tól 1983-ig felváltva Pécs és Budapest adott helyet, 1983 után Budapest lett a találkozó házigazdája, minden év februárjának első hetében. Az időpont kiválasztását a Berlini Filmfesztiválhoz kötötték. A nemzetközi nagy része a Berlini Filmfesztivál előtt Budapestre látogatott, és innen vitték a magyar filmek jó hírét Berlinbe.
Még 2012-ben rendezték meg a máig utolsó filmszemlét, ezen azonban már nem volt verseny, és így díjakat sem osztottak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.