A ma nyilvánosságra hozott ENSZ jelentés szerint évente 40 millió tonna elektronikai hulladékot termel ki a világ. Ebből 3,3 millió tonna származik az Egyesült Államokból, amely a vezető szemétgyártó, míg Kína a második, 2,6 millió tonnával.
Achim Steiner, a világszervezet környezetvédelmi programjának vezetője szerint a világ nem készült fel a hatalmas szemétmennyiség kezelésére. A szakértő az AP-nek úgy nyilatkozott: a felhalmozódó hulladék komoly gondot okoz, különösen a fejlődő országok számára, amelyek szemétlerakóvá válhatnak. Erre utal, hogy Steiner tudomása szerint egyes amerikai és európai szervezetek adománynak álcázva kiselejtezett számítógépeket küldtek afrikai országokba.
A jelentés szerint a leselejtezett kínai számítógépek száma 2020-ra a 2007-ben mért mennyiség négyszeresére emelkedhet, míg Indiában háromszor annyi hűtőgép került szemétre 2020-ban, mint két évvel ezelőtt. Az elektronikus hulladék kapcsán nem annyira a mennyiség, mint a feldolgozás minősége a kérdés. A fejlődő országokban hátsó udvarokban, fejletlen technológiával kezelik ezeket a hulladékokat, amelyek ezután sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a környezetre, mint ha modern módszerekkel dolgoznák fel azokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.