A NASA műholdjai Einstein relativitáselméletének fontos eredményeit igazolták. Einstein szerint a gravitáló testek körül elhajlik a tér és az idő, az elhajlást pedig a forgási tengely határozza meg. Az űrkutatási hivatal küldetése során a GP B műhold giroszkópjai pontosan az IM Pegasi csillagra irányozták a műholdat, a tudósok pedig figyelték az esetleges elmozdulást.
Einstein elméletében azt állította, hogy a tér is az idő összefüggő szövetet alkot, amely "besüpped" a Föld alatt és az összes többi égitest is követi ezt a térelhajlást. Ha az elmélet téves lenne és a Föld nem hatna ki a tér-időre, akkor a giroszkópok helyzetet változatlan maradt volna. Csakhogy a misszió hat éve alatt a tudósok apró, de észrevehető elmozdulást regisztráltak, ami igazolta a legendás fizikus elméletét.
Francis Everitt, a Stanford Egyetem professzora szerint a jelenséget úgy kell elképzelni, mintha a Föld mézbe merült volna. Ahogy a bolygó kering a Nap körül, a méz felcsavarodik rá a tengelye mentén – ez történik a térrel is. Everitt az Engadget tudósítása szerint leszögezte: a NASA ezzel Einstein két legfontosabb tézisét igazolta és ez alapvetően meghatározza az asztrofizika fejlődési irányát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.