Oroszországban 37 930 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az elmúlt 24 órában, ami a legmagasabb értéknek számít a járvány kezdete óta – írja a Reuters.
Pénteken először emelkedett 37 ezer fölé az egy nap alatt újonnan diagnosztizált koronavírusos fertőzések száma Oroszországban, és a fertőzésben elhunytaké is rekordot döntött:
hétfő reggelre 1069 halálesetet jelentettek az országból, ez csupán hattal kevesebb a szombati csúcsértéknél.
A romló járványügyi adatok és a lassú oltási ütem miatt a hatóságok szigorúbb intézkedéseket vezetnek be a héten a járvány megfékezése érdekében.
Az orosz kormány a múlt héten fizetett kényszerszabadságot rendelt el az október 30. és a november 7. közötti időszakra, továbbá az egészségügyi minisztérium egységes országos tanítási szünetet is kezdeményezett erre az időre.
Az elrendelt munkaszüneti napok idején a kulturális intézmények közül kizárólag a múzeumok és a színházak maradhatnak nyitva, 50 százalékos befogadói kapacitással.
Csütörtöktől Moszkvában a legszigorúbb korlátozó intézkedések lépnek életbe, és csupán az alapvető élelmiszereket biztosító üzletek és gyógyszertárak tarthatnak majd nyitva.
Alexander Gintsburg, a Gamaleya Center elnöke a TASZSZ orosz hírügynökséggel közölte, hogy
a védettséget igazoló QR-kódos rendszer mindaddig érvényben marad, amíg az átoltottsági arány el nem éri a 80 százalékos küszöböt az országban.
Moszkvában már korábban bevezették a QR-kódos oltási igazolás használatát, Szentpétervárott november közepétől lesz kötelező így igazolni a védettséget minden közintézmény, illetve szolgáltató látogatásakor.
Ginstburg szerint várhatóan két hónapon belül a legtöbb állampolgárt beoltják, amennyiben a hatóságok szigorúan veszik a QR-kódok ellenőrzését. Ginstburg azonban figyelmeztetett, ha nem tesznek különbséget az oltottak és oltatlanok között, abban az esetben további járványhullámokra lehet számítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.