Három ukrán vadászpilóta halt meg, amikor gyakorlatozás közben két repülővel egymásnak csapódtak. Az áldozatok egyike volt Andrij Pilscsikov, az az ukrán tiszt, aki az F–16-osok beszerzésének az egyik szószólója volt.
A légierő szóvivője szerint Pilscsikov az ukrán légierő reformjainak egyik mozgatórugója volt. Rendkívül tehetséges pilótaként tartották számon, akinek
az őrült ötletei számtalanszor vitték sikerre az ukrán hadműveleteket.
Eközben a volt olasz miniszterelnök, Giuseppe Conte éles kritikával illette a nyugati országok Ukrajna-politikáját. Szerinte másfél év alatt Ukrajnában nem értek el mást, mint félmillió halottat és hatmillió menekültet. Conte felszólalt az optimista nyugati propaganda ellen, amely azt állítja, hogy Kijev eredményeket ér el a nyugati támogatásnak hála Oroszország ellen.
A valóság az, hogy teljes városokat és hatalmas területeket teljesen leromboltak, amelyeken az elkövetkező években segítenünk kell az újjáépítésben, európai pénzügyi kötelezettségvállalással, amelyet csak a kezdeti szakaszban 50 milliárd euróra becsülünk. A valóság az, hogy az Oroszország–Ukrajna konfliktus 2022-ben 3,7 százalékkal növelte a globális katonai kiadásokat az előző évhez képest, a tavalyi katonai kiadások rekordösszeget értek el bolygón
– írta Conte.
Korábban ugyan sokan kétkedve fogadták Jevgenyij Prigozsin halálának hírét, ám most Oroszország tiszta vizet öntött a pohárba. A hatóságok közölték, hogy genetikai vizsgálatoknak vetették alá a lezuhant repülőgép utasainak maradványait, és kijelentették, hogy az egyik áldozat minden kétséget kizáróan Prigozsin volt.
Az még továbbra sem világos, hogy mi történt a Wagner csoport vezetőjének magángépével. Egyes hírek szerint egy légvédelmi rakéta találta el a gépet, miközben mások azt állítják, hogy egy a repülőre felcsempészett bomba robbant fel. A módszerek mellett a tettesről is eltérő vélemények születtek, a leggyakoribb nézetek szerint Oroszország vagy az Egyesült Államok áll a háttérben.
Valószínűleg sosem fog kiderülni, hogy Washington keze benne volt-e a zsoldosvezér megölésében, de az egyre inkább tisztázódni látszik, hogy a Fehér Ház igen nagy befolyással bír a kijevi vezetésre. Legalábbis legutóbb a volt ukrán főügyész beszélt erről, aki azt állította, hogy amerikai nyomásra távolították el a posztjáról.
Viktor Sokin főügyészt még 2016-ban váltották le. Az eltávolítását korrupcióval magyarázták, azonban Sokin szerint Joe Biden intézte el a kirúgását, mivel elkezdett vizsgálódni a Burisma energiaipari vállalat körül. Ez a cég volt az, amelyet kapcsolatba hoztak az amerikai elnök fiával, Hunter Bidennel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.