A helyi választási bizottságok várhatóan hétfőn a szavazóköri jegyzőkönyvek alapján összesítik a polgármester-, valamint a képviselő-választás (tízezernél kevesebb lakosú településeken az egyéni listás választás, illetve a tízezernél több lakosú településeken az egyéni választókerületi választás) szavazóköri eredményeit, és megállapítják a választás eredményét. A tízezernél több lakosú településeken a helyi választási bizottság az egyéni választókerületi választás eredményéről kiállított, jogerős jegyzőkönyvek alapján tudja majd megállapítani a kompenzációs listás választás eredményét.
a helyi választási iroda legkésőbb hétfőn 10 óráig eljuttatta a területi választási irodához.
A területi választási bizottság a szavazóköri jegyzőkönyvek alapján megállapítja a vármegyei önkormányzati választás eredményét, a Fővárosi Választási Bizottság pedig a főpolgármester-választás és a Fővárosi Közgyűlés választásának eredményét. Az utóbbiban az alábbiak szerint alakul a közgyűlés összetétele a bejutó pártok között:
Ez azt jelenti, hogy
önállóan egyik politikai erő sem lesz képes a fővárost irányítani.
Mivel egy pártnak sem lesz 50 százalékos többsége a budapesti közgyűlésben, a kormányzáshoz koalíciót kell alakítaniuk.
Ahogy arról a Világgazdaság is beszámolt, minden idők legnagyobb küzdelme folyt Budapest főpolgármesteri székéért, amelyet végül Karácsony Gergely nyert meg a voksok 47,53 százalékával. A főváros kerületi polgármestereiről pedig ebben a cikkben írtunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.