Az Egyesült Államok és a Fülöp-szigetek fegyveres erői közös hadgyakorlatba kezdtek kedden a délkelet-ázsiai szigetország több részén, valamint a Tajvan szigetéhez közeli területeken és a dél-kínai tengeren, válaszul arra, hogy Kína az előző napon szintén nagyszabású hadgyakorlatot tartott Tajvan körül, „szigorú figyelmeztetésként a tajvani függetlenséget támogató szakadároknak”.
A Kamandag, vagyis tagalog nyelven „a tengeri harcosok együttműködése” fedőnevű partra szállási, éleslövészeti és humanitárius segítségnyújtási gyakorlat október 25-éig tart több mint kétezer amerikai és Fülöp-szigeteki katona részvételével, de képviselteti magát rajta Ausztrália, Nagy-Britannia, Japán és Dél-Korea is – jelentette be a Fülöp-szigeteki tengerészgyalogság.
A Kamandag hadgyakorlat a védelem mellett a bizalom építéséről, az együttműködés előmozdításáról és a partnerségek megerősítéséről szól, lehetővé teszik számunkra a békének, valamint az indiai-csendes-óceáni térség stabilitásának a fenntartását
– jelentette ki Arturo Rojas vezérőrnagy, a Fülöp-szigeteki tengerészgyalogság parancsnoka a megnyitón.
Rojas hozzátette, hogy ez a hadgyakorlat is bizonyítja a Fülöp-szigetek és szövetségesei közötti erős kapcsolatot, valamint a régió békéjének és stabilitásának fenntartására irányuló közös akaratot.
Az Egyesült Államokat és a Fülöp-szigeteket az 1950-es évek óta kölcsönös védelmi szerződés köti össze.
Brüsszel elítélte a kínai parti őrség Fülöp-szigeteki hajók elleni atrocitásait
Az Európai Unió Külügyi Szolgálata (EEAS) elítélte és veszélyesnek nevezte a kínai parti őrség hajói által szombaton a Dél-kínai-tengeren, a Sabina-zátony térségében folytatott, "a jogszerű Fülöp-szigeteki tengeri műveletek ellen elkövetett cselekményeket".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.