BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Íme az uniós migrációs politika eredménye: összeomlott a schengeni övezet

A holland kormány példátlan intézkedéseket jelentett be a bevándorlás visszaszorítására, beleértve a határellenőrzés visszaállítását. Ezzel beállt abba a sorba, amit a németek nyitottak meg, a norvégok is folytattak, és lassan a schengeni övezet összeomlásához vezet. Mindez azért történik, mert az érintett országok politikai vezetői képtelenek voltak felismerni időben az illegális migráció veszélyeit.

A holland kormány szerdán tájékoztatta az EU-t, hogy december elejétől felfüggeszti a schengeni szerződést, és hat hónapra visszaállítja az ellenőrzést határain. „November 11-én a bizottság értesítést kapott a holland hatóságoktól a határellenőrzések december 9-től 2025. június 8-ig történő visszaállításáról. Mint mindig, a bizottság értékelni fogja a bejelentést, és szoros kapcsolatot fog tartani a hatóságokkal” – közölte az EU Bizottság szóvivője a napi sajtótájékoztatón. 

Schengen,Sign,And,Europe,Map,Against,Blue,Sky,And,Fence
A nyugat-európai baloldali kormányok súlyos hibája miatt most veszélybe került az uniós szbad mozgás, amit a schengeni egyezmény biztosított / Fotó: Media Core Design

Miután a holland kormány bejelentette, hogy korlátozni kívánja az illegális bevándorlást és a migránscsempészetet, az ország menekültügyi és migrációs minisztere közölte, hogy szeptember 12-től megkezdődnek az ellenőrzések.

Még az emberek szabad mozgását már amúgy is korlátozó Norvégia is úgy döntött, hogy december 1-jéig meghosszabbítja a schengeni megállapodás felfüggesztését. Emilie Mahn igazságügyi miniszter elmondta, hogy ezt az intézkedést meghosszabbítják annak érdekében, hogy nagyobb védelmet biztosítsanak az állampolgároknak az esetleges terrorcselekmények ellen. Az első változatás október 1-jén lépett életbe. Norvégia azon EU-n kívüli országok közé tartozik (a többi Svájc és Izland), amely szabad mozgásról szóló megállapodást kötött Európával. Dánia egyébként már évek óta szigorú ellenőrzéseket folytat határain, mivel teljesen ellentétesen gondolkodott a migrációs ügyről, mint a vele szomszédos országok, például a lassan ébredő Svédország vagy a most már a valóságot felismerő Hollandia.

Egyébként a holland kormány példátlan intézkedéseket jelentett be a bevándorlás visszaszorítására, beleértve a határellenőrzés visszaállítását – mutatott rá a Corierre della Serra. Az intézkedések közé tartozik a Hollandiában menedékjogot kapott személy családtagjainak meghívására vonatkozó korlátozás, az ideiglenes vízumok időtartamának csökkentése és az a szándék, hogy

 Szíria egyes részeit biztonságosnak nyilvánítsák azért, hogy a hatóságok elutasíthassák az ezekből a régiókból érkező migránsok menedékkérelmét.

A szíriaiak alkotják a Hollandiába érkező migránsok legnagyobb nemzeti csoportját. „A lehető legvonzóbbá akarjuk tenni Hollandiát” – mondta Marjolein Faber migrációs és menekültügyi miniszter, a Geert Wilders által alapított nacionalista és iszlámellenes Szabadságpárt tagja.

Nem szabad elfelejteni, hogy a héten palesztin zászlókat lobogtató tömegek hajtottak végre hajtóvadászatot az izraeli fociszurkolók ellen Amszterdamban. A zsidóellenes megmozdulás ellen minden uniós állam politikai vezetője felszólalt, csak az eredendő okát felejtették el megemlíteni: az illegállis migrációt. Természetesen az ez ellen eddig is vehemensen felszolaló, holland

Geert Wilders kivétel volt, jelezve, hogy az antiszemitizmust egyenesen a baloldali politikusok támogatásával importálták a nyugati országokba.

De nem Hága és Oslo az egyetlen kormány, amely falakat emelt a határokon, és ezzel halálra ítéli azt a szerződést, amely Európát a szabad mozgás térségévé, szabad területté tette, hiszen ez a politikai vezetők hibás döntései miatt már most is több szakadást mutat. Németország is visszaállította a határellenőrzést, erről a baloldali Olaf Scholz kancellár és társai döntöttek, miután súlyos vereséget szenvedtek a szászországi és türingiai választásokon.

Még Franciaország sem oldotta fel a tilalmat, amely újra bevezette a biztonsági intézkedéseket az olimpiára. Végül pedig megemlíthetjük Olaszországot is, amely a jobboldal előretörése után szigorította az ellenőrzési intézkedéseket, de csak a szlovén határon. 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.