Minimum félrevezető módon számolt be a magyar sajtó egy jelentős része a hétfői parlamenti vitáról. Ahogy azt a Világgazdaság is megírta, Orbán Viktor az azonnali kérdések órájában válaszolt az ellenzéki politikusoknak. A magyar miniszterelnök már előzetesen is pofozkodásra számított, a megérzései pedig be is igazolódtak.
Történt, hogy az MSZP elnöke, Komjáthi Imre Magyarország jobban teljesít? címmel kérdezte a kormányfőt. Azzal kezdte, hogy szerinte Magyarországon csökken a gyermekszületések száma, fogy a népesség és egyre nő a szegénység.
Orbán Viktor válaszában felhívta a figyelmet arra, hogy a szocialista családtámogatási rendszert Bokros-csomagnak hívták. Régi vita, hogy ez, illetve a polgári kormányzat családpolitikai rendszere milyen hatás gyakorolt a magyar demográfiai helyzetre.
Nem akarom húzni az időt, de fenntartjuk, hogy a Bokros-csomag okozta a legnagyobb demográfiai katasztrófát Magyarországon. Mindent, amit teszünk, ennek az orvoslása érdekében tesszük. Állunk rendelkezésére ebben a vitában is a baloldalnak, de azt a kiindulópontot, hogy abból a kátyúból kel kirángatnunk az országot, amibe önök lökték, azt nem vagyunk hajlandóak feladni – szögezte le.
A szegénység témájában elmondta, hogy az Eurostat számai alapján Magyarországon a szegénység kockázatának való kitettség, pontosabban a súlyos anyagi nélkülözésben élők aránya 24 százalékról 10 százalékra esett. Erre mindannyian büszkék lehetünk, a felével csökkentették a nélkülözésben élők arányát. Komjáthi Imre úgy reagált, hogy a Magyar Nemzeti Bank statisztikáját vegyék elő. „Elhúznak mellettünk a románok, a szlovákok, lassan mindenki. Ön ne külügyminisztert játsszon, hanem a magyarok problémájával foglalkozzon” – vágott oda.
Orbán Viktor először is meghatónak nevezte, hogy az MSZP elnöke tanácsokat oszt arról, mivel töltse a napjait. Majd így folytatta:
Aki azt gondolja, úgy hallom, ön ezt gondolja és kérem ne vegye személyes sértésnek, amit mondani fogok, hogy aki azt gondolja, hogy Románia elhúz mellettünk, annak azt javaslom, költözzön oda. Aztán ha visszajött, akkor beszéljük meg, hogy mit tapasztalt. És ha úgy gondolja, hogy Romániában jobb az élet, akkor állok rendelkezésére egy erről szóló parlamenti vitában.
A miniszterelnök tehát szó szerint így reagált Komjáthi Imre „bezzeg romániázására”. A magyar sajtó jelentős részében azonban ez nem így jelent meg, hanem az idézet felét elhagyva csak annyi, hogy „Orbán szerint aki azt mondja, a románok elhúznak mellettünk, az költözzön oda”.
Már pedig ez nyilvánvalóan a kiforgatása a teljes gondolatmenetnek, hiszen annak kicsengése pont nem az, hogy az elégedetlenkedő magyarok költözzenek Romániába, hanem hogy tapasztalják meg maguk, milyen élni a románoknál, aztán pedig térjenek vissza.
Persze, a miniszterelnöki beszéd ilyesfajta tálalása valószínűleg nem véletlen, hanem tudatos machináció. Könnyen felfedezhető ugyanis az erőltetett párhuzam Gyurcsány Ferenc hírhedt kifakadásával. Az akkori szocialista miniszterelnök még 2006-ban reagált minimum indulatosan a munkaadók felvetéseire az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén, amikor megkérdőjelezték a tervezett adóemeléseket. Gyurcsány Ferenc erre közölte, el lehet menni Magyarországról.
Lehet Szlovákiával példálózni. És el lehet dönteni, hogy szlovák viszonyokat szeretnénk-e. Szlovák nyugdíjakkal. Persze, nem kell fizetni az osztalék után adót, nem kell! Nem kell fizetni annyi tb-t! Nem kell! De lényegében magyar árszínvonal mellett fele annyi a nyugdíj, mint nálunk. Ez a programja a munkáltatóknak? Én is tudok keményen kérdezni! Ez? Hogyan fogjuk kifizetni a nyugdíjakat? Hogyan? El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni! – fogalmazott 18 éve már-már hisztérikusan Gyurcsány Ferenc.
Talán fölösleges is külön felhívni rá a figyelmet, hogy Orbán Viktor miniszterelnök parlamentben tett nyilatkozata köszönőviszonyban sincs Gyurcsány Ferenc 2006-os kirohanásával, bármennyire is próbálja most úgy beállítani a magyar média egyik fele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.