Folytatódnak a felsővezeték-szakadás veszélyét elhárító, preventív munkálatok a győri fővonalon, átmenetileg változik az 1-es vasútvonal menetrendje – közölte a vonatokat érintő változást a Mávinform szombaton.
A győri fővonalon a felsővezeték-rendszer tervezett időszakos karbantartása, illetve a vasúti közlekedésre – elsősorban a felsővezetékre – veszélyes fák kivágása, a bokrok gyérítése zajlik. Első ütemben január 2-től január 11-ig Budaörs és Biatorbágy között végezték el a munkálatokat, a második ütemben pedig január 12-től 19-ig Kelenföld és Budaörs között dolgoznak a MÁV-csoport munkavállalói.
A munkálatok miatt átmenetileg változik az S10-es, G10-es, S12-es vonatok és számos soproni és szombathelyi InterCity menetrendje, valamint a nemzetközi EuroCity-, EuroNight- és Railjet-járatok menetrendje is néhány perccel eltér. Az S12-es vonatok többsége rövidebb útvonalon jár, néhány járat fővárosi végállomása pedig Budapest–Kelenföldre kerül át.
Sok esetben módosulnak az indulási idők és kimaradnak járatok, ezért – jellemzően a reggeli órákban – több vonat megállási rendje is változik.
Január 20-tól február 28-ig több hétköznapon a Ferencváros és Kelenföld közötti pályaépítés miatt ugyancsak módosulni fog a menetrend a győri fővonalon.
Péntek délután Tata állomáson felsővezeték-hiba akadályozta a közlekedést, ezért Tatabánya és Almásfüzitő között szünetelt a vonatforgalom.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.