Némi nyugalmat sugárzó jó hír a mágneses vihar pánikjában: a hazai mobilszolgáltatásokat elvileg nem érinti a természeti jelenség – de azért figyelnek ők is.
Miként az Egyesült Államok Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatala (NOAA) kifejtette: a mai napon olyan jelenség lesz tapasztalható, amelyre húsz éve nem volt példa.
Szerda óta több napkitörés is volt, amelyeket nem mindennapi erejű napvihar követhet. A jelenség G4-es erősségű. A szervezet magas fokú riasztást adott ki a napvihar miatt, hasonló legutóbb 2005 januárjában fordult elő. A hivatal azt is közölte, hogy a mágneses vihar az egész Földet érintheti.
A NOAA kiemelte, hogy a geomágneses viharok hatással lehetnek a Föld-közeli pályán és a Föld felszínén lévő infrastruktúrára, potenciálisan megzavarva
Erre tett rá egy lapáttal a Daily Mail, amely szerint a napvihar miatt akadozhat az internet és a GPS.
Ennek nyomán intéztünk kérdéseket a Ferihegyi repülőtérhez, illetve a három nagy hazai mobilszolgáltatóhoz.
A Budapest Airport úgy nyilatkozott, hogy „a napkitörések és napviharok nem érintik a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér forgalmát”.
Miközben a tengerentúlon az amerikai kommunikációs cégeket már értesítették az esetleges kimaradásokról, mi a hazai szolgáltatóknál érdeklődtünk, hogy számítanak-e arra, hogy a természeti jelenség befolyásolja tevékenységüket, ha igen, miként, illetve miként készülnek a helyzet kezelésére.
A Telekom, a Vodafone és a Yettel közül egyelőre csak utóbbi válaszolt:
A Yettel nem számít arra, hogy a természeti jelenség érinti a szolgáltatását, de a vállalat szakértői ahogy mindig, most is a nap 24 órájában figyelik a hálózatot, hogy a legmegfelelőbb minőségű szolgáltatást biztosítsák az ügyfelek számára.
Amennyiben érkeznek további válaszok, frissítjük cikkünket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.